Exteriér

Jak se starat o venkovní dlažbu

V současné době se stále častěji můžeme setkat s požadavkem na zvelebení venkovních prostorů bydlení. Především nyní, v jarním, a nadcházejícím letním období se jedná o velice aktuální téma. Mezi základní stavebně-účelové prvky exteriéru patří zcela jistě i venkovní dlažba. Ta je k dispozici v široké škále variací. Na své si tak může přijít naprosto kdokoliv. Ať již jste se rozhodli, nebo se v nejbližší době rozhodnete pro jakékoliv řešení, nevyhnete se údržbě.

shutterstock_303232937

Ano, i venkovní dlažba vyžaduje jakousi pravidelnou údržbu. Není to naštěstí nic složitého. Dodržíte-li několik kroků, můžete počítat s maximální spokojeností. V podstatě se dá tvrdit, že dlažba vám nezabere při správné údržbě příliš času.

Zametání a umývání

K základním krokům údržby venkovní dlažby patří zcela jistě obyčejné zametání, případně umývání. Doporučuje se nejdříve dlažbu pořádně zamést a teprve potom umývat. K mytí lze použít vlažnou nebo teplou vodu, v závislosti na typu dlažby s případným přídavkem čistícího saponátu.

Odstraňování plevele

Součástí pravidelné údržby venkovní dlažby je i odstraňování plevele z její blízkosti, případně ze spárů. Zde je důležité myslet na to, že plevel by měla být odstraněna pokud možno i s kořeny, jinak dojde opět k jejímu rychlému růstu. Chcete-li se plevele zbavit natrvalo, lze využít nějaký chemický přípravek určený k postřiku – pozor však, pokud máte malé děti, nebo domácí mazlíčky – v takových případech to není ideálním řešením.

Kontrola mechanického poškození

I venkovní dlažba se může jakkoliv poškodit. Při mechanickém působení, případně při častých rozmarech počasí především v zimních měsících může dojít například k popraskání. V těchto situacích je dobré takto poškozenou dlažbu co nejrychleji vyměnit. Postupovat byste při těchto úkonech měli velice opatrně!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *