Domů / Exteriér / Znáte hlavní přednosti žumpy? Tady jsou

Znáte hlavní přednosti žumpy? Tady jsou

V minulosti byla žumpa v mnohých lokalitách naprosto nezbytná. Poté přišla doba, kdy se začalo stále více mluvit o domovních čistírnách odpadních vod. Nyní to ale opět vypadá, že žumpy jsou opět v kurzu. Z jakého důvodu? Je to dáno hlavně výčtem jejich pozitiv. O jaká jde konkrétně? Podívejte se s námi.

Mohou být vyrobené z různých materiálů

Ještě jednou se ohlédneme do minulosti. A to právě do období, které bylo spojeno s jejich rozmachem. To jasně dominovala primárně betonová žumpa. Doba však pokročila, objevila se řada nových materiálů, a řada z nich se logicky mohla využít i v tomto odvětví. A tak zatímco dříve to byla možnost jenom jediná, dnes to jsou možnosti tři. A to konkrétně:

  • beton,
  • sklolaminát,
  • plast.

Obecně samozřejmě nelze říci, které řešení je tím nejlepší. Každé má něco do sebe, a to zvláště, pokud se přihlédne ke všem parametrům, a to od vlastností a kvality, přes samotnou výrobu, až k ceně.

Výběr je velký

Kladem je také jistota velkého výběru. Nyní nemáme nutně na mysli jenom možnosti spojené s různými materiály. Máme na mysli to, že žumpy je dnes možné pořídit s jistotou různých velikostí. A to hlavně s ohledem na to, kde mají být žumpy použité. To znamená, že mohou být dobrým řešením jak v případě malých rodinných domů, takzvaných bungalovů, kde žijí jenom dvě osoby, tak se mohou stát ideálním řešením i v případě velkých domů, třeba těch vícegeneračních. Stačí dát na doporučení odborníků a vybrat optimální velikost.

Nízká pořizovací cena

Ještě jednou se vrátíme k domácím čističkám odpadních vod, jelikož ty jsou dnes mnohými sice doporučované, ale zároveň poměrně drahé řešení. Když s nimi porovnáme cenu žumpy, je poměrně jasné, které možnost je z ekonomického hlediska tou výrazně lepší. Když stavíte nebo rekonstruujete, a to hlavně svépomocí, je více než jasné, že budete hledět na každou korunu. A právě toto řešení přijde vhod více, než kterékoliv jiné. Zvláště, když přihlédnete k tomu, že cenu lze snížit volbou vhodného materiálu, nebo k tomu, že se můžete spolehnout na dlouhou životnost, i v podstatě minimální náročnost provozu.

Bez problémů se samotným umístěním

O co se vlastně jedná? Když se podíváme úplně laickým pohledem, tak mluvíme o tom, že je to nádoba v zemi, do které je následně jímána odpadní voda, která se vytvoří v rámci objektu, u kterého je žumpa umístěna. Už to jasně napovídá tomu, že ani instalace není nijak složitá. Základem je odpovídající jáma v zemi, do které se následně umístí hotové, již vyrobené řešení. Potom přichází na řadu část spojená s tím, že dojde k napojení na odpady v domácnosti. Poté už může dojít jenom k finálnímu zarovnání terénu a je hotovo. Firmy, které se na dodávky i instalace specializují, jasně potvrzují tuto přednost.

O Mytho

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*