Bydlení,  Exteriér,  Interiér

Jedete na dovolenou? Zabezpečte svůj byt! 2

Ať už jedete na letní dovolenou, na pár dní na hory nebo kamkoliv jinam, staráte se o to, jak váš dům či byt zabezpečit. Přeci jen nebudete pár dní doma, takže kdokoliv se může do vašeho domu nebo bytu vloupat a vzít si v něm něco, co jim nepatří. Možná občas přemýšlíte nad tím, zda bude domácnost během v bezpečí. Když dáte na pár rad, určitě budete klidnější!

Vloupání nikdo nechce

Ke vloupání dochází poměrně často ve všední dny a také o víkendech. Nejčastěji je to doba od deváté dopolední, do té patnácté hodiny, kdy se lidé mohou vracet z práce. A co jim k tomu poslouží? Možná jen pootevřené okno, špatný bezpečnostní zámek. Jaké další bezpečnostní rady vám mohou pomoci?

Pořádně zamkněte

Je to možná zbytečné, ale spousta lidí například ve spěchu nezamkne pořádně dveře. Máte-li dva zámky, zamkněte je oba. Klidně se i vraťte a znovu ujistěte.

Elektřina, voda a plyn

Jedete někam na dovolenou? Na delší dobu? Pak vypněte přímo plynu. Rovněž se zaměřte na vodu a její přívod, protože vám během nepřítomnosti může protékat WC nebo kapat kohoutek, což se projeví na účtu za vodu. Rovněž se ujistěte, že jsou vypnuté spotřebiče, televize a podobně. Nenechávejte je v režimu stand by, což také ubírá elektřinu.

Pozor na balkon

Nemusíte bydlet v přízemí, ale i tak dávejte pozor na to, co necháváte na balkoně. Zloději umí poměrně snadno ukrást kolo nebo cokoliv jiného z balkonu. A to dokonce druhé, i třetí patro.

Cenné předměty skladujte

Obzvláště bydlíte-li v nižších patrech nebo v patrovém domě. Zloději mohou vidět za oknem, jak moc vybavený byt máte a i podle toho si mohou vytipovat zrovna ten váš interiér k obohacení.

Vím, co doma mám

I ta nejlepší opatření na světě mohou selhat a váš dům se stane obětí zlodějů. Je vždycky dobré mít fotodokumentaci všeho, co doma máte. Bude to jednodušší pro vaši pojišťovnu. Sepište si, co jste měli všechno doma a po případě, co poté chybí. Přeci jen můžete v tom stresu a nervozitě na něco zapomenout, což by byla škoda.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.