Kanceláře,  Tipy & praktické informace

Jak se zbavit zvířecích chlupů ve vaší domácnosti?

Máte-li doma nějakého chlupatého mazlíčka, pak se jistě nenudíte. Zvířecí mazlíčci provádí spoustu zábavy a vtipných okamžiků. Večer se k vám na pohovce přitulí a vyžadují drbání a hlazení. Jenže se následně všude objevují chlupy. A zbavit se jich je někdy běh na dlouhou trať. Také nacházíte všude chlupy? A plánujete se jich snadno a rychle zbavit?

Nejdůležitější je prevence

Máte-li doma nějaké zvíře, pak stoprocentně budete muset pravidelně vysávat a chodit se smetákem. Chlupy se budou objevovat všude. Máte-li doma štěně, pak vsaďte na prevenci a učte jej pravidelně odstraňovat chlupy. S tím pomůže různé vyčesávání chlupů, vysavač, který pomáhá odstraňovat srst a chlupy. Navíc má tento speciální nástavec preventivní a léčebné funkce pro zvířata.

Gumová rukavice

Možná to zní jako velmi jednoduchý trik, ale funguje. Stačí si nasadit na ruku gumovou rukavici, namočit do vody a přebytečnou vodu z rukavice oklepat. Následně přejíždějte místo, kde jsou chlupy krátkými pohyby. Začnou se tak tvořit chomáčky chlupů, které už stačí jen posbírat a hodit do koše. Čas od času rukavici namočte a máte hotovo!

Odstraňte chlupy z prádla

Máte pocit, že i když perete pořádně na oblečení, ulpívají chlupy od zvířat? A chcete se toho nějakým způsobem zbavit? Do bubnu pračky přidejte molitan nebo klasickou kuchyňskou houbičku. Vše samozřejmě nepoužité. Následně houbičku pečlivě oberte, popřípadě vyhoďte a na další praní používejte novou.

Pomoc izolepy

Zbavit se zvířecích chlupů můžete s pomocí lepicí pásky. Postačí i ta menší, kterou máte aktuálně doma, ale když si pořídíte hrubší, budete mít méně práce. Lepivou plochou přejíždějte po místu, kde se chlupy objevují. Pásku můžete namotat na ruku, což vám půjde lépe. Dobrým pomocníkem je také lepicí váleček, kterým můžete přejíždět z místa na místo.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *