Bydlení,  Dekorace,  Design,  Domy,  Inspirace pro bydlení,  Interiér,  Kanceláře

Nejnovější způsoby, jak použít rolety k vylepšení estetiky bydlení

Předokenní rolety dodávají finální podobu celému konceptu bydlení. A celkový dojem ve velice důležitý. Je takříkajíc třešničkou na dortu, která dokáže dát dohromady celé schéma. Je to však za předpokladu, že jsou dobře sladěny i jednotlivé prvky.

A zrovna rolety jsou jednou z možností, jak si doma přichystat skvělou atmosféru. Jednak si můžete regulovat přísun světla, jak potřebujete, což vám mimo jiné poskytne také potřebné soukromí v koupelnách a ložnicích.

Mohou být použity v současném i klasickém prostředí. Vždy si stačí jen pohrát s jiným designem rolety – od římských rolet až po válečkové, atp.

Nápady na okenní rolety

Máme pro vás několik parádních nápadů na okenní rolety a závěsy, čímž bychom vás rádi inspirovali. Dáte přednost ostrému modernímu designu nebo roletám se závěsy? V obou případech je nezbytné dodržet soudržnost vzhledu.

Propojení rolet se závěsy pro poutavější vzhled

Tento model se uplatňuje zejména v obývacích pokojích a pro milovníky barev umožňuje doslova hru s nejrůznějšími odstíny – od inkoustově modré, žluté a zelené až po šarlatovou (oranžovo-červenou). Závěsy zde fungují jako nová vrstva, která vede k oživení.

Použijte styl okenní rolety k napodobení nábytku

Můžete zachovat schéma ve stylu: modrý obývací pokoj – modrá pohovka, modré stěny, ale bílá roleta. Pozor, aby roleta za pohovkou, vizuálně nevytvořila drsnou horizontální linii. Ta by konkurovala měkké povaze nábytku.

V koupelně si vyberte roletu v éterickém stylu

Inspirací je např. koupelna s rohovou vanou, vintage zrcadly a opět bílou roletou.

Tato úprava je velmi dekorativní, aniž by byla příliš těžká – propouští světlo, ale zároveň poskytuje soukromí zvenčí. V koupelnách často používáme také záclonové voály, abychom dodali jemnost, krásu a jednoduchost.

Použití voálu zdůrazňuje křivky ozdobných historických zrcadel na každé straně okna a neodvádí pozornost od architektonických detailů v místnosti.

Barvy rolet a závěsů mohou být stejné, ale také nemusí

Jak jsme se zmínili již na začátku v modro-bílém schématu obývacího pokoje, je také potřeba podotknout, že barvy mohou být shodné. Roleta i závěs ve stejné barvě, ale např. jiném odstínu. Roleta o něco tmavší, dodá hloubku a dramatičnost.

Fantazii se meze nekladou a třeba do kanceláře se nebojte ani experimentálním barvám typu: žlutá domácí kancelář s modře natřeným dřevem a okenní roletou s pruhy.

Okenní roleta může mít také ostře zvýrazněné kontury do černa. Když bude tento obrys korespondovat se stejně malovanými dveřmi a podlahovými dlaždicemi, oko přitáhnou hned tři aspekty.

Vylepšení okna

Při navrhování místnosti se vyplatí podívat se na to, jaké přirozené vlastnosti prostor má. Místo rolet lze také zavěsit žaluzie, které dovnitř propouští trochu přirozeného světla podobně jako rolety, ale jsou spíše neutrálnějšího charakteru.

Klíčová je také správná volba tkaniny rolety

Ať již jde o jednoduché římské rolety nebo rolety na míru s ručně vyšívaným lemováním, úpravy oken mohou v místnosti působit jak funkčně, tak dekorativně.

Nechte se vést svým interiérem – tento moderní prostor je o úhlech a liniích, takže si vyberte okenní roletu, která bude tento pocit ve vás evokovat.

Roleta je ideální – lze si vybrat design, který je poloprůhledný a téměř se stane uměleckým dílem-způsob, jakým rámuje vnější scénu v rámci okna je jedinečný.

Předokenní roletka doplní váš interiér a oživí ho

Záleží i na malých detailech, které zahrnuje i třeba stužková lišta se svislými liniemi, která se shoduje se stejně směřujícími liniemi postele s nebesy.

Jak sladit okenní roletu s výraznou barvou?

Vyberte si design látky, který má odstín, jenž spíše doplňuje, než přebírá zásadní úlohu. V tomto případě je okno dominantou a roleta musí být jemnější. Třeba proužek klame oko, které uvěří, že je okno mnohem vyšší, než ve skutečnosti je.