Kanceláře

Rostliny v kanceláři – jaké vybrat a jsou vůbec vhodné?

V kanceláři obvykle máte pořádný psací stůl, šuplíky, přihrádky pro nezbytné dokumenty, notebook, židli. Když jste v pozici, kde přijímáte návštěvy, pak je kancelář doplněná o pohodlné sezení a stůl navíc. A co takhle květiny? Přemýšleli jste o něčem, co by zútulnilo a zkrášlilo vaši kancelář? Pak si pořiďte květiny!

Význam pro výkon

Ano, květiny v interiéru mají skutečně vliv pro výkonnost během práce. Jednoduché a strohé kanceláře, kde není nic moc navíc, jen klasické a nezbytné věci, nejsou nic moc. V takovém prostředí se vám moc dobře nepracuje, co chvíli se vám budou zavírat oči, budete se cítit unavení. Podle jedné studie se ukazuje, že rostliny v kanceláři zvyšují koncentraci a produktivitu práce.

Rostliny v místnosti mají také souvislost s lepší kvalitou ovzduší a se spokojeností u zaměstnanců. V dlouhodobém časovém úseku tak umí ubírat v tlaku na výkon. Tedy s jejich pomocí se v kanceláři budete cítit lépe, budete produktivnější a dokonce se vám bude lépe dýchat, díky přítomnosti květin. Nejlepší je zvolit pokojové rostliny. Jaké?

Rostliny na stůl

Pokud chcete pokojovou rostlinu pořídit do své kanceláře přímo a stůl, pak obecně volte menší a nižší rostlinky. Ty nebudou překážet vaší práci a výkonu a navíc vám nebudou stínit. Pozor také na ostré rostliny, například na kaktusy. Pracovní stůl přináší omezenou plochu, proto se může stát, že se o kaktus otřete a není to příjemné setkání. Pozor také na druhy, které vyžadují zvláštní a náročnou péči, přeci jen, jste v kanceláři, kde nemáte času nazbyt.

Nemusíte nutně pořídit kvetoucí rostliny, volte například sukulenty. Velmi dobře a moderně vypadají na pracovním stole určité typy bonsají. Ty jsou také oblíbenými kousky, které doladí vaši kancelář. Jestliže pokojové rostliny mají příliš silnou a výraznou vůni, pak do kanceláře a menšího prostoru rozhodně nepatří. Zbytečně vás budou rozptylovat a může vás ve finále bolet hlava.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *