Interiér,  Ložnice

Jak si vybrat kvalitní matraci?

Kvalita spánku závisí také na výběru vhodné matrace. Nabídka je však opravdu široká a vyznat se v ní, to je mnohdy nad lidské úsilí. Všechny popisky oznamují, že právě ta daná matrace je nejlepší z nejlepších. Kde zjistit pravdu? Jak si vybrat tu správnou matraci?

Vsaďte na kvalitní materiál

Jsou věci, na kterých by se šetřit nemělo. Matrace je jednou z nich. Preferujete-li tvrdší postel, pak si můžete pořídit pružinovou matraci Bonell. Další z řady pružinových matrací jsou taštičkové matrace, které se přizpůsobují tělu a umí reagovat na nerovnosti těla. Osvědčené klasiky jsou matrace z PUR pěny, tedy pěnové matrace. Jsou cenově velmi přijatelné a vhodné pro všechny, kteří mají rádi měkký povrch pro spánek. Ideální je matrace z paměťové pěny, která se přizpůsobuje tvaru těla.

Jak tvrdou matraci?

Tuhost nebo chcete-li tvrdost matrace, je stejně důležitá, jako materiál. U každé matrace je nutno uvádět, jakou tvrdost má. Existují velmi měkké a velmi tvrdé matrace. Ideální jsou matrace, které disponují dvojí tvrdostí, každá strana má jinou tvrdost a vy si tak můžete volit takovou stranu matrace, kterou aktuálně budete potřebovat.

Váha a věk

Zohlednit při výběru matrace je nutno váhu, věk a zdravotní stav. Vždy je důležité zjistit, jaká je maximální doporučená zátěž matrace. Vybíráte-li matraci pro děti, bude jiná než pro dospělé nebo pro seniory. Vlivem stárnutí se mění priority a potřeby. Děti a dospělí ocení spíše tužší spaní, zatímco senioři jsou rádi za měkkou matraci, která je elastická a dopřeje jim kvalitní a pohodlný spánek.

Čím je matrace potažena?

Potah matrace je stejně důležitý jako to, co je uvnitř. Ideální je, když bude snímatelný a budete jej moci kdykoliv dát do pračky a vyprat. Jste-li alergičtí na roztoče, pak sáhněte po antialergickém potahu i matraci. Potahy na matraci mohou být s různými příměsemi, s Aloe Vera, Tencel a dalšími látkami.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.