Bydlení,  Inspirace pro bydlení,  Kanceláře

Jak správně vybrat místo a stůl pro domácí pracovnu

Pro toho, kdo pracuje doma, je pracovní kout nezbytností. Ale i ti členové domácnosti, kteří doma nepracují, potřebují občas místo na vyřizování nutných písemností či jiných prací.  Není vždy možné a ani nutné vyhradit pro domácí pracovnu celou místnost. Stejně tak dobře nám k tomuto účelu může posloužit i pracovní kout v některém z pokojů.

shutterstock_77997193

Zvolit správný typ a tvar stolu je důležité

Efektní využité prostoru skvěle umožní například rohový pracovní stůl. Ani mobilní pracovní centrum není špatnou volbou. Umožní nám snadno přemístit pracovnu kamkoli zrovna potřebujeme. Pokud nechcete mít počítač neustále na očích, můžete mu pořídit skříň, do které ho po ukončení práce vždycky zavřete. Pro domácí pracovny se nabízí další skvělé nápady, jako například sklápěcí pracovní desky nebo stoly na kolečkách. Sklápěcí pracovní desky nemusí být jen klasické obdélníkové, ale mohou mít nejrůznější tvary, které budou vyhovovat konkrétním podmínkám v místnosti. Pokud stůl stojí směrem do prostoru, jsou vhodné zaoblené rohy. Skvělou volbou zvláště ze zdravotních důvodů je stůl s nastavitelnou pracovní deskou, která umožní individuální nastavení a v případě potřeby změnu polohy při práci.

Při práci se dá i stát, takže můžete zvolit také stůl, u nějž jde pracovat jak vsedě, tak ve stoje, ale i vpolosedě.  Flexibilní použití by pak měla mít i židle.

Kam s pracovnou

Psací stůl můžete umístit například v ložnici, kde se dá nerušeně pracovat takřka po celý den. Pokud však usedáte k počítači v době, kdy váš partner chodí spát, není na místě obtěžovat ho pracovní činností v době, kdy by chtěl odpočívat. V takovém případě bude vhodnější umístit vaše domácí pracoviště v obývacím pokoji anebo v kuchyni, pokud je v ní dostatek prostoru. Pokud si nepřejete být rušeni, můžete si oddělit pracovnu příčkou, policovou stěnou nebo paravánem.

Úložné prostory k dispozici v pracovně

Kancelářský nábytek to však nejsou jen stoly, ale také úložné prostory. Jako úložné prostory na písemnosti a kancelářské potřeby se kromě regálů skvěle hodí i pojízdné kontejnery se zásuvkami.  Dají se v případě potřeby umístit i jinam než pod stůl. Místo mohou ušetřit také skříňky s posuvnými dvířky nebo s roletkou. Využití pracovní desky stolu lze rozšířit volbou různých nástavců. Pomoci mohou i stojany nebo držáky na závěsné papírové desky.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *