Interiér,  Obývací pokoje

Jak vyřešit obývák spojený s ložnicí?

Jak vypadá moderní bydlení rodiny, která disponuje omezeným rozpočtem? Je malé, anebo ještě menší… Nájemníci se musí velmi často spokojit s menším počtem pokojů a v praxi to „odnáší“ ložnice, která bývá spojena s obývákem. Je to i váš případ? Pokud si z nějakého důvodu nemůžete pořídit samostatnou ložnici, dejte na naše následující tipy. Prozradíme vám, jak docílit co nejlepšího výsledku.

shutterstock_107189117

Nesmutněte. Dnešní doba přeje kreativním řešením a vybudovat útulný obývák, který zároveň zastane funkci ložnice, není takový problém. V žádném případě však nerozdělujte pokoj na dvě samostatné sekce. Naopak se snažte sladit veškeré prvky – podlahovinami počínaje, nábytkem konče.

Co se týče spaní, vyřešte to šalamounsky. Nepořizujte si klasickou sedací soupravu nebo tradiční postele, ale dvě jednoduchá jednolůžková kanape s rohovým zvýšeným čelem. Ty k sobě přisunete takový způsobem, aby se čelní desky vzájemně dotýkaly – tak, aby obvod kanapátek tvořil písmeno „U“. Tvrdá čela pak doplňte pěknými polštářky a přes sofa přehoďte přehoz (doporučujeme stylový patchworkový). Výsledek bude velmi elegantní a bude se vám spát jako v nebi.

V malém prostoru nesmí chybět ani závěsné systémy – ušetří vám spoustu místa. Pořiďte si policové soustavy, nástěnný držák pro televizi, případně několik nástěnných skříněk, do kterých uložíte nezbytné věci. Nezapomeňte, že méně znamená více, což v obýváko-ložnici platí dvojnásob.

Prostor můžete rozdělit i příčně pomocí vestavěného patra na spaní. V místnosti tak vzniknou určité výškové úrovně, u kterých je ovšem nutné brát ohled na dostatečnou světlou výšku místnosti. A v neposlední řadě také na to, že se teplo drží až u stropu. Mnohem jednodušší řešení je pečlivý výběr pohovky, která lze přestavět na letiště – nebojte se investovat do kvalitního modelu a nedělejte zbytečné kompromisy vůči svému zdraví.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *