Bydlení,  Interiér,  Ložnice

Jakými barvami vymalovat ložnici?

Ložnice je místem, kam si jdeme odpočinout a načerpat sílu a energii na další den. Při zařizování ložnice je dobré myslet nejen na postel a to, jak se vám bude spát, ale také na barvy v ložnici. Neměli byste opomíjet vliv barev na lidskou mysl a spánek. Jaké barvy tedy vybrat?

Barvy do vaší ložnice

Každá barva vysílá signály a probouzí emoce. Působí na lidskou mysl a umí ovlivnit spánek a také odpočinek. Je nutné zajistit si kvalitní a zdravý spánek a i když si lidé myslí, že tomu tak není, barvy na spánek mají svůj nezanedbatelný vliv. Celkově prostředí, ve kterém spíme, musí navodit pocit uklidnění, odpočinku a celkové relaxace.

Nic divokého

Na zdech ložnice by neměly převládat divoké a syté barvy. Mezi nejoblíbenějšími barvami v ložnici se drží bílá, zelená, modrá nebo fialová. Jde o příjemné barvy, a když je zvolíte v tom správném odstínu, nenadělají paseku. Vašemu spánku tak nebude nic bránit a vadit. Jak jednotlivé barvy působí v ložnici?

Bílou barvu všichni vnímáme jako neutrální a vážně s ní nikdy nic nezkazíme. Je svěží a jemná. Jestliže i na vás působí poněkud studeně, můžete jí zkombinovat s nějakou teplejší barvou například s oranžovou nebo červenou. Také zelená barva je tou pravou do ložnice, protože si jí člověk spojuje s přírodou, umí jej uklidnit. Opět je ideální v ložnici a to v kombinaci s bílou. Díky této barvě se můžete ráno probouzet dobře naladění a odpočinutí.

Co taková červená nebo modrá?

Často se setkáváme s názorem, že jde o agresivní barvu, která spíš než pocity uklidnění, navodí pocity energie. Na někoho působí vášnivě, pozitivně. Jde o barvu teplou, takže může pomoci navodit hřejivou atmosféru v ložnici. Modrá je oproti tomu barva studená, umí pocitově ochladit tělo, proto s ní opatrně. Symbolizuje důvěru a navozuje pocity bezpečí.

Kterou ne?

Se kterou barvou byste měli nakládat nanejvýš opatrně? S fialovou. Je to barva, která podporuje tvořivost, kreativitu a intelekt. Rozvíjí mozkové závity na maximum a v ložnici chcete docílit pravého opaku. Trpíte-li problémy se spánkem, fialové v ložnici se vyhněte.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *