Dekorace,  Design

Jarní trendy, které mohou zůstat v domě klidně celý rok plus tipy na Velikonoce

Inspirací je celá řada, ale proč chodit někam daleko, když víme, jak na to. Nechte prokouknout interiér díky květinám. Nemusí být jen živé, které brzo uvadají. Daleko trvanlivější jsou květinové dekory!

Květinové stěny

Jednoduchá tapeta je snadný způsob, jak proměnit prázdnou zeď v instagramový akcent. Považuje se za elegantní up-grade na babiččiny květinami pokryté stěny.

Křiklavé barvy jsou top

Vyměňte tmavé doplňky vhodné pro zimu za veselé pastelové tóny Velikonoc. Zatímco červená, červeno-žlutá a citronově žlutá volají jaro, temnější barvy přivolávají chlad – nechte je teď v klidu spát a probuďte je až na podzim. Nebo s nimi jen vytvořte kontrast s nějakou světlejší barvou.

Dvoubarevné skříňky

Pokud se bojíte, že barevné skříňky přemohou váš malý kuchyňský prostor, natřete výraznou barvou jen spodní skříňky a zbytek udržte neutrální.

Zrcadla a stůl

Zrcadla mají ten um, že otevírají prostor. Ten pak vypadá čistší a větší. Udělejte si doma lanové zrcadlo inspirované antropologií. Zvolte kulaté zrcadlo kolem kterého natáhnete a ukotvíte lana tak, aby připomínala hvězdicovitý útvar.

Na stůl zvolte květinové dekory pomocí ubrusu. Květinová krajina prozáří prostor a nadchne každého strávníka. Mimo ubrusu jsou elegantní také novodobější a modernější běhouny, které poodhalují i kus stolu.

Pokryjte police květinami

Na prázdnou zeď zavěste police a na ně umístěte květináče s rostlinami.

Jídelní židle

Zatímco samet je obvykle vyhrazen pro zimu, hořčicově žluté židle dokazují opak. I když dáváte přednost jednoduchosti, podsedákem v barvě vaší kuchyně zaručeně nic nezkazíte.

Otevřené police

Nemusíte obětovat styl pro funkci. Uspořádejte každou polici nebo seskupení nádobí podle barev tak, abyste získali poutavý dojem.

Sluneční svit

Chcete, aby váš interiér vypadal jako sluncem zalitý? Pak rozhodně vsaďte na žlutou. Se žlutými závěsy, květinami a ozdobnými kousky prozáříte každou místnost.

Květinové aranžmá

Umístíte do vázy květiny vyrobené z tyčinek a motouzu. Přemístěte je na dřevěný servírovací talíř, dosáhnete tak úplně jiného rázu.

Barevný kuchyňský ostrůvek

Natřete ho nápadně červeným odstínem a doplňte neutrálními barevnými stoličkami.

Svěží zelené lístečky

Ač dočasná dekorace, tak stále velmi pěkná. Zelené svěží lístky položte tam, kde vás to zrovna napadne.

Funkční kuchyně

Ještě vás nenapadlo dát do kuchyně sklenice, misky a vázy? Položte je na velké prkénko.

Jídelní židle

Otevřete svůj prostor vyměněním jídelních židlí potažených látkou za málo oceňované proutěné a ratanové posezení. Vnesou do interiéru teplo domova. Přijdou vám moc tvrdé, když si na ně sednete? Pro optimální pohodlí na ně přidejte polštáře.

Nezapomeňte na výzdobu, kterou s sebou přináší Velikonoce

Celoroční dekoraci bychom měli, ale v dubnu jí bude potřeba oživit ještě o další akcenty. A jaké by to byly Velikonoce bez vajíček, že? Nemusíte se uchýlit jen ke kupovaným barvám. Povyšte barvení vajec na královskou úroveň.

Můžete je barvit a máčet i jinak, než je zvykem

Co třeba zlatá folie, lisované květiny a jiné zajímavé a výraznější vzhledy? Nebo naopak přírodnější, když zvolíte techniku barvení z různých druhů ovoce, zeleniny a koření. Velikonoční vajíčka můžete porovnat do skleněných mís, proutěných košů i do jiných vhodných nádob.

Krásná vajíčka jsou i ta, která jsou ozdobená cukrářským posypem. Vzhledem k tomu, že se na vejce dává lepidlo, udělejte takto zdobená vejce jen vyfukovaná. Postup je skutečně jednoduchý. Stačí vajíčko natřít lepidlem a potom v misce obalit v barevných zrníčkách. Vajíčka se dají barvit i potravinářským barvivem. Stačí na ně nakapat pár kapek. Vajíčko zabalte do kávového filtru, kroucením vám vzniknou zajímavé vzory.