Bydlení,  Byty,  Domy,  Tipy & praktické informace

Jedete na dovolenou? Zabezpečte svůj byt! 1

Ať už jedete na letní dovolenou, na pár dní na hory nebo kamkoliv jinam, staráte se o to, jak váš dům či byt zabezpečit. Přeci jen nebudete pár dní doma, takže kdokoliv se může do vašeho domu nebo bytu vloupat a vzít si v něm něco, co jim nepatří. Možná občas přemýšlíte nad tím, zda bude domácnost během v bezpečí. Když dáte na pár rad, určitě budete klidnější!

Vloupání nikdo nechce

Ke vloupání dochází poměrně často ve všední dny a také o víkendech. Nejčastěji je to doba od deváté dopolední, do té patnácté hodiny, kdy se lidé mohou vracet z práce. A co jim k tomu poslouží? Možná jen pootevřené okno, špatný bezpečnostní zámek. Jaké další bezpečnostní rady vám mohou pomoci?

Neupozorňujte na to, že nebudete doma

Záleží na tom, kam a na jak dlouho jedete. Nikomu v okolí raději neříkejte, že odjíždíte. Žádné informace ve veřejných diskuzích, chlubení se pošťákům, prodavačkám v obchodě a podobně. Ať o tom vím co možná nejméně lidí, ideálně jen vaši nejbližší.

Žádné letáky ve schránce

Určitě už máte vypozorováno, kolik letáků a kdy vám do schránky chodí. Mezitím nějaký ten dopis, složenka či cokoliv jiného a soused si po dvou nebo třech dnech všimne, že asi nejste doma. A všimne si toho nejen soused. Zloději vypozorují, že pravděpodobně nebudete doma, když nevybíráte schránku.

Někdo na kontrolu bytu či domu

Zajistit někoho, kdo by se každé dva až tři dny přišel k vám podívat, zalít květiny, vybrat schránku a třeba i vyvětrat nebo zjistit, zda vám neteče voda a podobně. To v mnoha ohledech může pomoci a vy budete jistější.

Všechna okna zavřená

Říkáte si, že mikro ventilačka nebo třeba jen obyčejná ventilačka vám přece nijak neuškodí. Spíš pročistí vzduch v bytě. Pozor, to je velký omyl, který dělá spousta lidí. Okna v celém bytě nebo domě zavřete.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.