Bydlení,  Byty,  Dekorace,  Design,  Domy,  Inspirace pro bydlení,  Kanceláře

Bydlení ve stylu Hollywoodu: moderní a svěží domov s dramatičností

Glitz neboli půvab a velké časové drama – Hollywood je odedávna známý jako místo, kde se sny stávají skutečností a současně optikou fotoaparátu. Bohatí herci zde žijí bujně. Tento styl je spojován s řadou slavných osobností – od Marilyn, Audrey až po Bogarta.

Hollywood představuje zkrátka a jasně nejslavnější filmové domovy a taktéž zábavnou ikonu v historii, ovlivněnou designéry jako Dorothy Draper a William Haines. Žili často způsoby, které sice nebyly úplně praktické, ale spíše součástí showbussinessu.

Nemusíte být však zrovna hvězda stříbrného plátna s mnohamilionovými výdělky, abyste takto mohli žít. Přidat stačí alespoň trochu hollywoodského stylu ze staré školy.

Zde je několik užitečných rad – učte se od profesionálů

Starý hollywoodský styl v polovině století, který jsme všichni poznali a milujeme, je ve skutečnosti kombinací mnoha dekorativních stylů včetně neoklasicistního a Art Deca. V mnoha ohledech představuje tedy styl poznamenaný jinými styly.

Podobně jako v domech starověké řecké a římské královské rodiny je každý dekor krásný, detailní a může fungovat samostatně jako umělecké dílo, což je i podstatou konceptu hollywoodského stylu bydlení.

Jak udělat dojem?

S komponenty, které to hravě dokážou za vás. Ať se již jedná o obří závěsné lustry, velké koberce z umělé kožešiny, stylizované bronzové sošky, ozdobná lehátka a mnoho dalšího. Do jaké míry je použít? S rozumem, aby na vás interiér nepůsobil příliš uměle.

Počítejte s barvami

Ačkoliv černobílé filmy, které používáme pro inspiraci, nemusí vyjadřovat využití barev – barva je ve stylu hollywoodského regentství nesmírně důležitá. Královsky modrá – blues, jasně červená, leštěná zlatá a smaragdově zelená – to vše jsou tóny šperků, které by se v tomto stylu měly odrážet.

Utváří majestátní atmosféru, kterou si přáli evokovat všechny hollowoodské osobnosti. Koneckonců, kdo by se nechtěl cítit jako člověk královského původu?

Barevný dekor v hollywoodském stylu

Barevné akcenty tak hrají ústřední roli, např. v retro obývacím pokoji, tmavé, a přesto elegantní jídelně, úžasné ložnici v modré akvamarínové barvě nebo pokoj pro hosty ve výrazné oranžové barvě. Odvážné jsou i kombinace v bílo-červené doplněné o bohaté textilie ve formě sametu a hedvábí.

Jak vytvořit atmosféru Hollywoodu?

V souladu s tímto stylem se snažte o světlé a vzdušné bytové domy, které jsou navrženy na míru pro váš nejvyšší zážitek z Hollywoodu. Ten podpoří ještě perfektní výhled z oken nebo prostorného střešního balkónu. Vnímejte svůj dům tak, jako byste žili v Hollywoodu nebo Los Angeles.

Představujte si kopce, které jsou okamžitě vidět skrz rozsáhlá okna od podlahy ke stropu. Jistě není možné vše uskutečnit v Čechách, ale alespoň by měl tento koncept takto přinejmenším působit.

Co dodá luxus?

Lesklé, trendové interiérové úpravy dokonale evokují kalifornskou elegantní estetiku, která umožňuje, aby se do centra pozornosti dostaly pohledy, které doslova svírají čelisti.

Roli sehrají mimo jiné také široce otevřené půdorysy – ideálně vhodné pro zábavu vašich nejbližších a zároveň nabízející flexibilitu nezbytnou k vytvoření osobních i pracovních prostorů. To vše by mělo dokonale vyhovovat vašemu vkusu.

Dopřejte si dostatek denního světla a slunce. Najděte si životní styl, který si zamilujete a perfektně se s ním sžijete.

Rafinovaně promyšlené vybavení je základ. Co je součástí?

Pro wellness hotely a restaurace:

– fitness doplňky

– mediální místnosti

– salonek na terase

– vyhřívaný bazén

– vstup do soukromého parku

– lobby místnosti a další prvky tohoto rázu, např. stoly

Pro byty:

– studia a jednotky s jednou nebo dvěma ložnicemi

– úchvatné výhledy

– okna od podlahy ke stropu

– prostorné otevřené půdorysy s vysokými stropy

– spotřebiče z nerezové oceli, automatizované termostaty

– moderní dřevěné podlahy

– terasy a balkony