Bydlení,  Inspirace pro bydlení

Letní interiér po celý rok

Milujete léto a nemůžete se dočkat, až teploty stoupnou na vyšší hodnoty a vaším bytem se opět rozlijí příjemné sluneční paprsky? Škoda, že v našich klimatických podmínkách bývá ideální letní počasí maximálně několik měsíců – v horším případě týdnů… Ale to neznamená, že si nemůžete dopřát správnou letní pohodu po celý rok. Stačí, když správně stylizujete interiér a vyladíte ho do letních barev. Jak na to, vám prozradíme v následujících řádcích!

shutterstock_281945267

Léto v duchu pastelových barev

To dá rozum, že nebudete měnit stávající nábytek a zařízení. Ale jak tedy dosáhnout správného „letního efektu“? Poměrně jednoduše – letní kouzlo dodáte interiéru tak, že sáhnete po svěží pastelové barvě. Vymalujte si stěnu nebo si pořiďte tapetu.

Neméně efektivní jsou záclony, závěsy a další bytové textilie – jak jinak, než v letních pastelových barvách. Chybu však neuděláte ani v případě zářivě růžové, lily, blankytné nebo světlé tyrkysové. V posledních letech jsou trendy i elegantní bílá a krémová. A samozřejmě nesmí chybět ani oranžová a žlutá. Tedy samostatně – nesnažte se kombinovat všechny letní barvy dohromady. Dosáhli byste ne letního, ale „cirkusového“ dojmu.

Pastelová vám nesedí?

Každý má jiný vkus a pokud do toho vašeho pastelové a zářivé barvy nezapadají, vydejte se cestou doplňků a dekorací. Co třeba houpací síť zavěšená u stropu nebo nový potah na sedačce – můžete ji zároveň ozdobit barevnými polštáři s letními motivy. Případně se přikloňte k výměně stávajících křesel za pohodlné polštáře a podsedáky.

Na konferenčním stolku by neměla chybět váza s velkou kyticí letních květin. A na zdi obrázky s výjevy evokující léto. Na internetu najdete spoustu inspirace – nejste sami, kdo holduje letnímu bydlení a věnujete-li průzkumu dostatek času, určitě natrefíte na fotogalerie plné skvělých nápadů.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *