Finance,  Jak ušetřit

Jednoduché triky, které mohou pomoci ušetřit – 1.část

Peníze, peníze a zase peníze. Také se u vás skloňují neustále finance? S výplatou to není žádná sláva a musíte se jo snažit, aby vám něco málo zůstalo. Potřebujete-li větší obnos peněz, pak musíte šetřit několik měsíců. Nový mobil? Chvíli to potrvá, nová lednice, opět to bude trvat pár měsíců, než na ní našetříte.

Šetříš, šetřím, šetříme…

Potřebujete-li nějakou tu korunu navíc ušetřit, pak to musí znamenat sebezapření. Zvláště tehdy, když nemáte na rozhazování. Možná tomu nevěříte, ale s pár jednoduchými triky se může váš finanční život zlepšit. Našetříte na to, co budete potřebovat a navíc si můžete přišetřit nějakou tu finanční rezervu, která vám pomůže v případě, že se stane něco nečekaného. Naše tipy a triky vycházejí ze skutečného života. Možná, že i vám pomohou.

Zákaznický servis zdarma

Chodíte nakupovat pravidelně do stejných obchodů? Většina z nich má zákaznický program, který jeho členům poskytuje zajímavé nabídky. Mohou vám chodit různé slevy, upozornění na akce nebo třeba kupony, které v konečném důsledku ušetří nějakou tu korunu. Samozřejmě to nejsou horentní sumy, ale za týden to může být klidně i stokoruna a za měsíc už rovnou čtyři.

Vytřiďte oblečení

Máte skříň nacpanou oblečením, které už nenosíte? A vypadá docela ještě obstojně, že by ho někdo mohl nosit, ale vy to nebudete? Můžete jej vyprat, vyžehlit a ještě uspořádat výprodej. Nafotit oblečení a zkusit ho za pár korun prodat na internetu. Může to v konečném důsledku hodit pár stovek, které se vždycky budou hodit.

Dárky vyrábějte

Přemýšlíte každým rokem, co dát svým přátelům a blízkým k narozeninám nebo na Vánoce? Zkuste dárky nekupovat, ale vyrobit! Dnes existuje na internetu spousta návodů, jak vyrobit svíčky, svícny či cokoliv jiného. Potěší také dorty, přání, sušenky nebo cokoliv jiného.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.