Domů / Finance / Jednoduché triky, které mohou pomoci ušetřit – 1.část

Jednoduché triky, které mohou pomoci ušetřit – 1.část

Peníze, peníze a zase peníze. Také se u vás skloňují neustále finance? S výplatou to není žádná sláva a musíte se jo snažit, aby vám něco málo zůstalo. Potřebujete-li větší obnos peněz, pak musíte šetřit několik měsíců. Nový mobil? Chvíli to potrvá, nová lednice, opět to bude trvat pár měsíců, než na ní našetříte.

Šetříš, šetřím, šetříme…

Potřebujete-li nějakou tu korunu navíc ušetřit, pak to musí znamenat sebezapření. Zvláště tehdy, když nemáte na rozhazování. Možná tomu nevěříte, ale s pár jednoduchými triky se může váš finanční život zlepšit. Našetříte na to, co budete potřebovat a navíc si můžete přišetřit nějakou tu finanční rezervu, která vám pomůže v případě, že se stane něco nečekaného. Naše tipy a triky vycházejí ze skutečného života. Možná, že i vám pomohou.

Zákaznický servis zdarma

Chodíte nakupovat pravidelně do stejných obchodů? Většina z nich má zákaznický program, který jeho členům poskytuje zajímavé nabídky. Mohou vám chodit různé slevy, upozornění na akce nebo třeba kupony, které v konečném důsledku ušetří nějakou tu korunu. Samozřejmě to nejsou horentní sumy, ale za týden to může být klidně i stokoruna a za měsíc už rovnou čtyři.

Vytřiďte oblečení

Máte skříň nacpanou oblečením, které už nenosíte? A vypadá docela ještě obstojně, že by ho někdo mohl nosit, ale vy to nebudete? Můžete jej vyprat, vyžehlit a ještě uspořádat výprodej. Nafotit oblečení a zkusit ho za pár korun prodat na internetu. Může to v konečném důsledku hodit pár stovek, které se vždycky budou hodit.

Dárky vyrábějte

Přemýšlíte každým rokem, co dát svým přátelům a blízkým k narozeninám nebo na Vánoce? Zkuste dárky nekupovat, ale vyrobit! Dnes existuje na internetu spousta návodů, jak vyrobit svíčky, svícny či cokoliv jiného. Potěší také dorty, přání, sušenky nebo cokoliv jiného.

O Petr Pokorny

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*