Bydlení,  Design,  Inspirace pro bydlení,  Interiér,  Nábytek

Kousek přírody zalitý kovem

Krásné výtvory od designérky Hilla Shamia, dokážou mnohým zastavit dech. Dalo by se říct, že je to pro některé moderní pojetí návratu k přírodě a pro jiné průmyslový design. Jako podklad pro lavice a stoly použila dřevěné kusy, na které lije do spár a štěrbin roztavený hliník. Hořící kov vytváří tmavé stopy na povrchu dřeva, což všemu dodává tmavý, kouřový nádech. Každý kousek je originál, jelikož se používá vždy nové dřevo a roztavený kov dělá jiné stopy na povrchu. Vyniká struktura dřevěných let, barvy spolu ladí, i když jsou v kontrastu. Výrobek je po dokončení pevný a stabilní.

zdroj: http://www.likecool.com/Home/Furniture/Hilla%20Shamia%20s%20Cast%20Aluminum%20and%20Tree%20Trunk/Hilla-Shamia-s-Cast-Aluminum-and-Tree-Trunk-2.jpg

(zdroj obrázku: http://www.likecool.com/Hilla_Shamia_s_Cast_Aluminum_and_Tree_Trunk–Furniture–Home.html)

 

(zdroj obrázku http://design-milk.com/wood-casting-by-hilla-shamia/hilla-shamia-wood-casting-2/)

(zdroj obrázku: http://design-milk.com/wood-casting-by-hilla-shamia/hilla-shamia-wood-casting-4/)

(zdroj obrázku: http://design-milk.com/wood-casting-by-hilla-shamia/hilla-shamia-wood-casting-1/)

 

Proč zrovna spojení hliníku a dřeva? Protože hliník nepotřebuje žádnou údržbu, je odolný vůči korozi, snadno se tvaruje, je lehký, světlý. Dřevo zase nevyjde nikdy z módy, existují ho různé druhy a bude mít vždy svoje příznivce. Za mě opět palec nahoru, tohle spojení se mi moc líbí, má své osobité kouzlo. A vám?

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *