Kousek přírody zalitý kovem

0
81

Krásné výtvory od designérky Hilla Shamia, dokážou mnohým zastavit dech. Dalo by se říct, že je to pro některé moderní pojetí návratu k přírodě a pro jiné průmyslový design. Jako podklad pro lavice a stoly použila dřevěné kusy, na které lije do spár a štěrbin roztavený hliník. Hořící kov vytváří tmavé stopy na povrchu dřeva, což všemu dodává tmavý, kouřový nádech. Každý kousek je originál, jelikož se používá vždy nové dřevo a roztavený kov dělá jiné stopy na povrchu. Vyniká struktura dřevěných let, barvy spolu ladí, i když jsou v kontrastu. Výrobek je po dokončení pevný a stabilní.

zdroj: http://www.likecool.com/Home/Furniture/Hilla%20Shamia%20s%20Cast%20Aluminum%20and%20Tree%20Trunk/Hilla-Shamia-s-Cast-Aluminum-and-Tree-Trunk-2.jpg

(zdroj obrázku: http://www.likecool.com/Hilla_Shamia_s_Cast_Aluminum_and_Tree_Trunk–Furniture–Home.html)

 

(zdroj obrázku http://design-milk.com/wood-casting-by-hilla-shamia/hilla-shamia-wood-casting-2/)

(zdroj obrázku: http://design-milk.com/wood-casting-by-hilla-shamia/hilla-shamia-wood-casting-4/)

(zdroj obrázku: http://design-milk.com/wood-casting-by-hilla-shamia/hilla-shamia-wood-casting-1/)

 

Proč zrovna spojení hliníku a dřeva? Protože hliník nepotřebuje žádnou údržbu, je odolný vůči korozi, snadno se tvaruje, je lehký, světlý. Dřevo zase nevyjde nikdy z módy, existují ho různé druhy a bude mít vždy svoje příznivce. Za mě opět palec nahoru, tohle spojení se mi moc líbí, má své osobité kouzlo. A vám?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno