Domů / Interiér / Ložnice ve stylu přímořského apartmánu: Dekorace nejen z mušlí

Ložnice ve stylu přímořského apartmánu: Dekorace nejen z mušlí

Po dovolené vám zbyla spousta krásných vzpomínek, které si uchováváte v paměti pomocí fotografií. Ale jak by se vám líbilo, kdybyste mohli v bezprostřední blízkosti pláže, letního sluníčka a jemného mořského vánku každodenně usínat? Přestěhovat je sice pro většinu lidí příliš komplikované, nicméně každý může vykouzlit nefalšovanou atmosféru přímořského letoviska přímo v ložnici. Prozradíme vám několik praktických tipů, díky kterým proměníte ložnici k nepoznání a budete si užívat léta po celý rok!

shutterstock_301292525

Jaké barvy zvolit?

Barvou moře je modrá a v ložnici najdou využití všechny její odstíny. Můžete sáhnout po námořnické modři, po blankytně modré nebo tyrkysové – vše je otázkou vašeho vkusu a estetického cítění. Modré odstíny můžete nakombinovat s šedými nebo režnými odstíny a v neposlední řadě s bílou, která místnost poskytne nádech čistoty. K zahození rozhodně nejsou ani barvy pláže – béžová a jemně písková.

Správnou atmosféru vytvoří dekorace

Samozřejmě nesmíte zapomenout na vhodně zvolené dekorace. Určitě jste si z dovolené od moře přivezli mušle, ježky, hvězdice, škeble, korály nebo pěkné kamínky – všechny tyto prvky umocní celkový dojem. Zároveň můžete zalovit v některém z mnoha e-shopů a objednat si dekorace s mořskými motivy. Co třeba svícen nebo stojan na lampu? Dostane se vám příjemného osvětlení prostoru a dalšího vylepšení atmosféry. Správnou volbou jsou také dekorace ve vintage stylu, ze kterých přímo srší letní romantika.

Na detailech záleží

A protože celek dělají detaily, umístěte na stolek model plachetnice. Za vaší postelí by se zase jistě skvěly vesla a v rohu místnosti pohodlná houpací síť. Když na to přijde, vypreparovaná mořská ryba na stěně taky udělá své – vaše mořská ložnice bude perfektní!

Samozřejmostí by měly být textilní materiály s mořskými motivy – závěsy, záclony i ložní povlečení. Dodají interiéru správný akcent a vy nabudete dojmu, že jste se z dovolené nikdy nevrátili…

O Adams

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*