Dekorace

Kvalitnější život s pokojovými rostlinami

Pokojové rostliny sice nepatří mezi léčivé rostliny, ale o pozitivním účinku na zdraví nemůže být pochyb. Díky vědcům víme, že pokojové rostliny dokáží filtrovat škodliviny ve vzduchu a tím zlepšit kvalitu prostředí v bytě či kanceláři.

shutterstock_144544280

Zejména v prostoru, kde se zdržuje velký počet lidí, a vzduch zatěžují filtry z kopírek, tiskáren, počítačů nebo klimatizace, slouží rostliny jako ochránci našeho zdraví. Stejně dobře svůj úkol zpříjemnit ovzduší v místnosti rostliny plní také tam, kde se pohybují kuřáci.

Pokud si chcete zpříjemnit ovzduší ve svém bytě či kanceláři, zaměřte se zejména na rostliny s velkými listy. Čím větší listy rostliny má, tím lépe vzduch pročistí. Formaldehydu, benzolu nebo nikotinu ve vzduchu vás spolehlivě zbaví například monstera, dračinec, břečtan, kapradina či arálie. Ovšem dobrou službu odvedou i ostatní pokojovky.

[box type=“note“ ]A pokojové rostliny se postarají nejen o vaše fyzické zdraví, ale také o psychickou pohodu. Jen málo koho by pohled na zelenou rostlinku nedokázal alespoň na chvíli uklidnit.[/box]

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.