Bydlení,  Interiér,  Ložnice

Malá ložnice – víme, co jí sluší!

Jestliže je váš byt malý, pak bojujete o každičký jeden centimetr místa a přemýšlíte, jak celý design zkombinovat, aby vám zůstal prostor, po kterém se můžete pohybovat, ale zároveň jste měli doma všechny věci, které ke svému životu potřebujete. Chce to jen o něco kreativněji přemýšlet a nebát se netradičních věcí.

Co s malou ložnicí?

I když je ložnice v podstatě jen místem, kde se jdete vyspat, tak určitě nějaké to minimum nábytku potřebujete. Minimálně tu postel, noční stolek, nějakou skříň (v případě ženy asi nezůstane u jedné) komodu a podobně. Když je však vaše ložnice malá, musíte přemýšlet, zda skříň není moc velká, jestli jsou komody opravdu důležité a podobně. Jak ložnici opticky rozšířit?

Vsaďte na přírodní materiály

Ložnici určitě vymalujte světlými barvami, které mají tendenci zvětšovat a rozšiřovat jednotlivé místnosti. Vsaďte na přírodní materiály a dekorace. Lapače snů a podobně filozofické věci jsou vhodné. Pokud jste single, stačí vám jednolůžko a vy si můžete do ložnice propašovat skříň nebo komodu navíc. Chcete-li, aby váš interiér ložnice vypadal větší, pak nedoporučujeme mnoho dekorací, navíc tmavých. Díky nim vypadá interiér přeplácaně a neuspořádaně.

Horní lůžko

Jestliže vám to prostor dovolí, postel vyzvedněte. Ideální pro úzké, ale také vysoké místnosti. Díky tomu vypadá interiér moderně a neotřele. Pod postel tak můžete umístit nějaké ty komody, úložné prostory a podobně. Obecně se říká, že v ložnici není dobré tvořit pracovní místo, ale není-li zbytí, pak jej dobře oddělte. Horní lůžko je pro takovéto případy ideální. Jednoduchý stůl, šuplíky a také dostatek světla, to jsou nezbytnosti, bez kterých se pracovní místo neobejde.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.