Bydlení,  Byty,  Domy,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Malování svépomocí – pár rad, které pomohou! 1

Vymalovat interiér bytu či domu je důležité pro mnoho lidí. Hrozíte se představy, že musíte vše vyklidit, vytřídit, zabalit a domácnost ochránit před cákanci? Potřebujete sehnat správného a šikovného řemeslníka nebo malíře, který vám interiér vymaluje? Je to takřka nereálné a nemyslitelné, protože všichni jsou zaneprázdněni na několik měsíců dopředu, nebo požadují neadekvátně vysoké částky. Někteří ani nemusí odvést takovou práci, kterou požadujete. Malování není nic těžkého, nemusíte mít zbytečné obavy a strach. Určitě víte, jakou barvu chcete, jaké druhy nátěrů zvolit, kdy je nutno škrábat stěny a kdy ne?

Malování s tipy

Vymalovat není nic těžkého. Stačí jen zvolit správné náčiní, správnou barvu, dodržovat pár zásad a tipů, které to celé usnadní. Sami, popřípadě s pomocí přátel to zvládnete hravě, ušetříte hodně peněz za služby malíře a ještě ke všemu si vše uděláte tak, jak sami chcete a potřebujete. Nevíte, jak na to? Zkuste dodržet pár tipů!

Na začátek zvolte barvu

Musíte vybrat správnou barvu, protože ta hodně ovlivní interiér a vůbec celkové působení a cítění. Menší pokoje a prostory, které jsou na severní světové straně je nutno vymalovat světlejšími a optimistickými barvami, které celý prostor opticky zvětší. Světlé tóny jsou příjemné, jemné a mohou jednoduše zlepšit energii místnosti.

Máte-li místnost orientovanou na jih, která je velká a disponuje velkými okny, nemusíte se bát tmavých a teplých odstínů. Vždy volte barvu tak, aby korespondovala s vámi a vaším cítěním. Lidé, kteří celý den tráví s lidmi, ve stresu a musí vydat hodně energie, se doma chtějí uklidnit, zmírnit napětí a odpočinout si.

Volte správné typy výmalby

Najednou se před vámi objevují klasické barvy, standardní nebo omyvatelné interiérové? Nezavrhujte omyvatelné, protože ty mohou udělat dobrou službu v místnostech, kde je toho hodně k dění. Obývací pokoje, kuchyně, jídelní, dětské pokoje a podobně. Právě ty totiž s pomoci hadříku, saponátu a vody omyjete a skvrny jsou pryč. Zbytky jídel, otisky rukou, šmouhy z bot a podobně. A to umí hodně usnadnit život.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.