Interiér,  Obývací pokoje

Malý obývák: Jak z něj vytěžit maximum?

Co je malé, to je milé. Ale obývací pokoj? Od nejpoužívanější místnosti přeci vyžadujeme spoustu prostoru a nechceme se cítit jako sardinky v krabičce… Pokud právě řešíte právě takový problém a nemáte možnost přestěhovat stávající obývák namísto jiného pokoje s většími dispozicemi, nezoufejte. Prozradíme vám několik praktických tipů, díky kterým může být i malý obývák praktický a útulný.

Skutečnost, že váš obývací pokoj nemá metrů čtverečních na rozdávání, vás nemusí znepokojovat. I navzdory tomu ho lze zařídit účelně, příjemně a vkusně. Ne nadarmo se říká „v jednoduchosti je krása“, no a v případě malého obývacího pokoje rčení platí dvojnásob.

shutterstock_174109532

Totální sladění

V prvé řadě zvažte, do jakého barevného kabátku obývací pokoj oblečete. Příliš prostoru na experimentování nemáte, čemuž by mělo odpovídat sladění jednotlivých tónů. Můžete využít takřka libovolné barvy, textury a vzory, ale pouze za předpokladu, že vše perfektně vyvážíte a sladíte.

Prim hrají detaily

Naopak se zaměřte na detaily, protože ty jsou v malém prostoru velmi důležité. Co takhle akcent barevných pruhů na koberci a křeslech, případně dokonale vyladěné polštářky, které se liší jen tím, že je každý z jiného materiálu s odlišnou strukturou? Dobrou práci vykoná i černo-bílá fotografie na čelní zdi, která umocní celkový dojem z bílo šedého vybavení pokoje.

Inspirujte se u zkušenějších

Na internetu najdete množství inspirativních fotografií malých obýváků. Na první pohled často vypadají úplně jinak, ale podíváte-li se na ně z jiné perspektivy, dojdete k závěru, že autoři měli přeci jen společný záměr – vytvořit originální interiér s obrovským důrazem na detaily. Buďte jako oni a zapojte svou fantazii. A samozřejmě nezapomeňte na „staré známé“ triky na optické zvětšení interiéru. Uvidíte, že i malý obývák může stoprocentně plnit funkci a zastínit výrazně větší prostory.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *