Bydlení,  Dekorace,  Design,  Exteriér,  Inspirace pro bydlení

Marocké prvky lze začlenit do každého interiéru

Skutečné marocké obývací pokoje jsou přepychové a vlastní spoustu zářivých barev. Většinou dominují růžové stěny, perforované kovové lucerny a sametové bankety. Je těžké napodobit tento prototyp architektonického umění.

Ať se již jedná o vyřezávané malované stropy, dramatická okna nebo architektonické oblouky, marocký obývací pokoj je již dlouhou dobou studnicí inspirace pro designéry po celém světě.

Marocké obývací pokoje

Jsou příjemné prostory, které zahrnují nesčetné možností sezení pro setkávání s přáteli a rodinou. Obývákové nízko posazené čalouněné pohovky připomínající banket s akcenty s velkými konferenčními stolky nebo několika malými stolky jsou skvostné.

Další alternativy sezení často zahrnují klasické marocké kožené podlahové tašky, vyřezávané dřevěné nebo sochařské kovové židle a stoličky. Marocká kovová závěsná svítidla a svícny jsou známé svým sochařským vzhledem a magickými stínovými vzory.

Marocké textilie zahrnují polštáře v mnoha texturách, barvách a vzorech, tkané přehozy a koberce. Ty fungují stejně dobře v tradičním prostředí i v moderních interiérech poloviny století, kde byly oblíbené. Je tomu podobně i v současných domácnostech.

I když jedním z charakteristických znaků marockého designu jsou neomluvitelně výrazné barvy a vzory, vyznačuje se také sochařskými ručně vyráběnými doplňky z přírodních materiálů (klasické bílé a černé grafické vzory koberců, tkané koše, textilie, vlněné přehozy a další).

Marocké dekorační prvky dokážou dodat texturu a zajímavost současným místnostem. I zdánlivě obyčejná vykrajovátka na sušenky se dobře mísí s průmyslovými, skandinávskými a dalšími oblíbenými styly z poloviny století. Vytvářejí vrstvený světský vícerozměrný vzhled.

Eklektických vibrací docílíte pomocí klíčových prvků marocké výzdoby – mosazná lampa, krb, vintage perský koberec, kované železné stoličky, atd.

Obývací pokoj v marockém stylu s pastelovými prvky – inspirace 1

Svěží, měkký, moderní marocký obývací pokoj začíná svěží bílou pohovkou doplněnou polštáři, které mísí černobílou grafiku zjemněnou pastelovými růžovými tóny. Teplé kovové akcenty jako tradiční měděný podnos na čaj a mosazná lucerna doplňují barevnou paletu a vzhled doplňuje texturovaný koberec.

Obývací pokoj v marockém stylu s industriálními prvky – inspirace 2

Neutrální paleta tohoto designu obývacího pokoje je dána hloubkou textilií v tmavých barvách, grafickým kobercem a bohatostí s ručně vyráběnými doplňky – jako jsou vyřezávané dřevěné misky a svícny. Industriální prvky, hrubě vyřezávaný konferenční stolek z palet a průmyslové podlahové svítidlo – zdůrazňují vzhled. Zářivě bílá pohovka ho udržuje moderní a graficky tkaný koberec v geometrickém vzoru vše ukotvuje.

Maroko versus středomořský styl

Od Králova paláce v Marrákeši po všechny okouzlující riady v Maroku jsou oblouky a jasná, veselá barva výzvou pro všechny designéry. Jak vše propojit? Útulná sedadla u okna se inspirují maurskou podobou oblouků a prostor k sezení doplňte o sochařské stoličky v jasných barvách a marockými koženými vzory na podlaze. Takto vypadá marocký styl s moderním nádechem.

Neo retro styl

Marocký styl byl populární v polovině 20. století a mnoho marockých interiérových designových prvků a předmětů se stalo hlavním proudem. Najděte hladce integrované systémy do moderních interiérů. Světlé a výrazné textilie přivádějí marocký vkus pro barvy, vzory a nevázanost.

Venkovní obývací pokoje

Marocké klima se hodí k venkovnímu bydlení a marocké domy mají nejrůznější uspořádání obývacího pokoje pod širým nebem – od střešních obývacích pokojů se spoustou plyšových textilií až po místa k sezení.

Velmi důležitý je štít, jenž chrání Maročany před spalujícím horkým sluncem, nevyjímaje bočních teras s bohatým posezením. Vezměte si lekci z marockého stylu a udělejte z každého obytného prostoru, uvnitř i venku, velmi příjemný hlavní obytný prostor.