Bydlení,  Dekorace,  Dětské pokoje,  Inspirace pro bydlení,  Interiér,  Ložnice

Máte doma svůj lapač snů? Aneb něco více o snech

Lapač snů je krásný, bytový doplněk, který má původ v tradicích a indiánských pověstech. Jde o spojení slov „chytat zlé sny“. Má za úkol zahnat špatné myšlenky a zlepšit spánek. Často se věšel nad postýlku malých dětí, pro jejich klidný spánek, ale dnes více působí jako dekorační prvek na stěnu v interiéru. Vyrábí se v různých tvarech, barvách, provedeních. 

(zdroj obrázku: blog.pianetadonna.it)

Je škoda, že myšlenka chytání zlých snů ustoupila do pozadí a lidé na takové věci už dávno nevěří. Moc se mi líbí záměr lapače snů – uvěznit zlý sen v krajce. S prvním rozbřeskem a paprskem slunce, špatné myšlenky uvězněné v krajce shořely a prostor zůstal opět čistý, pro další pěkné sny. Věřím, že to takto funguje a sama se chytám na výrobu svého lapače snů.

(zdroj obrázku: hative.com)

Sny nejde předvídat, jsou nečekané a nejsou na přání

Většina lidí má sny barevné, procítěné a plné emocí. Prožíváme v nich radost, pláč, zlost, strach, štěstí, erotické zážitky, smutek. Někdy se opakují, věnujte jim pozornost, jejich význam vám dá časem smysl. Už mnohokrát se stalo, že člověk něco zažil ve snu a pak po pár dnech v reálu měl pocit, že se to již stalo.  Asi polovina snů nemá žádnou logiku, některé jsou pro nás úplně nesrozumitelné nebo nás děsí, ale potřebujeme je, protože u nich odpočíváme. Doporučuje se před spaním myslet na hezké věci a hlavně nestresovat. Dost často se promítají do snů maturitní zkoušky nebo pohovory, běžností je zjištění, že jsme venku mezi lidmi jen ve spodním prádle nebo nazí. Někdy se probudíme celí mokří ze strachu z ducha. Létání nám dokáže vyvolat pocit extáze a milování prožíváme ve snech tak intenzívně, že si nejsme po probuzení jistí, zda k němu opravdu nedošlo.

 

(zdroj obrázku: hative.com)

Věděli jste, že vše vychází z našeho podvědomí?

O sny se zajímali již ve Starém Egyptě, Starém Řecku, Arábii, Indii, Číně, také Indiáni dávali snům velký význam při různých rituálech a před lovem, o snech se hodně píše v Bibli. Sny byly a budou vždy spojené s určitou meditací, poselstvím z nebes a uvolněním. Jedno vietnamské přísloví vystihuje myšlenku snění takto, cituji: „ I když žena a muž spí na jedné podušce, mají různé sny.“

(zdroj obrázků: interiorinsider.nl)

(zdroj obrázku:torchlightjewelry.com)

Sny mají pro náš život smysl, existují různé druhy

Sny a snění probouzí naše vnitřní já, je to náš osobní svět fantazie a splněných i nesplněných přání. Krátké filmy, které režíruje naše mysl, stav bez jakékoli kontroly, kdy se dějí věci nemožné. Sníme všichni, jen málo lidí si své prožitky pamatuje.

 • Obyčejné – zachycení a promítnutí běžných denních okamžiků
 • Hororové, strašidelné, duchařské – u těchto máme velký strach a přemýšlíme, zda opravdu nestraší
 • Opakované – předtucha a varování, odpověď na naši otázku
 • Pohádkové – potkáváme v nich víly, princezny a máme mystické sny
 • Erotické – jsou plné sexuální tématiky, krásné, uvolňující, kolikrát úplně reálné
 • Lucidní – sníme a zároveň o tom víme, chceme vědomě v příběhu pokračovat a udržujeme se ve stavu snění
 • Sny, které předpoví budoucnost – někteří mají ten dar a vidí přes sny, co bude
 • Sny malých dětí – jelikož malé děti pořád spí, tak hodně sní, o všem možném, klidně i o dudlíku nebo plyšovém medvídkovi.
 • Létající – létáme bez křídel a jsme volní jako ptáci, občas se takto přenášíme z jednoho snu do druhého
 • Nešťastné sny – ukazují nám různé děsivé situace, které by mohly nastat, hlavně těch obávaných (dítě a pád z okna, bezmocnost při záchraně života, zoufalství při ztrátě milované osoby, rozchod, nevěra, nehoda). Na tyto sny si dlouho pamatujeme a jsme v postřehu, aby se nic takového nestalo. Při pomyšlení se nám svírá srdce obavou.
 • Hudební – někdo protančí ve snu celou noc, jedná se o hudební a krásné sny, plné hudby a kulturního zážitku.
 • Hádavé a plné výčitek – z takových snů se rádi probouzíme a jsme šťastni, že vše byl jen sen
 • Náměsíční – velice nebezpečné snění, kdy tělo si tělo dělá, co chce a mysl přitom spí

(zdroj obrázku: alittlemarket.com)

(zdroj obrázku: shopjunylie.com)

Chcete mít svůj lapač snů?

Výroba není složitá – stačí Vám k tomu jako základ hrubší drátek, popřípadě dřevěný kruh. Buď si pohrajete s proplétáním provázků dle návodu nebo natáhnete krajku, doplníte perličkami, korálky, mašličkami, provázky, peříčky podle své fantazie. Upevnit se dá celý výtvor na dřívko. 

(zdroj obrázku: interiorinsider.nl)

Snění, je film plný malých, barevných příběhů.  Ve snech prožíváme nepoznané i poznané, létáme, chodíme po vodě a většinou se smějeme a prožíváme lásku. Většina snů je propojená se vzpomínkami, touhami a minulostí. Ale jsou i sny, kdy se bojíme a máme v nich velký strach z různých přízraků a zla.  Kdo však věří na sílu lapače snů, může bez problémů spát. 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.