Bydlení,  Interiér,  Koupelny

Máte-li možnost, pořiďte si bidet

Bidet, to je otázka tělesné hygieny. V naší zemi není bidet doposud tolik rozšířený, i když postupem času získává stále více příznivců. Bidet je nejen věcí hygieny, ale pomáhá ulehčit život při některých onemocněních, jakou jsou hemeroidy, rakovina konečníku, omezená pohyblivost člověka.

Co je to bidet?

Nejprve si řekněme, že bidet je nádoba, která nám pomáhá k bezdotykové očistě po vykonání potřeby. Využívá se místo toaletního papíru, kdy sprškou nebo přímo zabudovaným sprchovacím systémem v bidetu své partie omyjete, aniž byste se jich dotýkali.

Bidet je buď samostatný, to většinou záleží na prostorových možnostech toalety či koupelny, anebo si můžeme nainstalovat bidetové sedátko přímo na záchodovou mísu.

Záleží rovněž na sprchovacím systému, který zvolíte, buď jsou bidety se sprchou, kterou držíte v ruce nebo, jak jsme již psali, bidety se sprchovacím zařízením, což je mnohem pohodlnější, anebo bidetové prkénko, které má v sobě již sprchovací systém zabudovaný.

„Chytré“ bidety

Základním bidetem je ten se sprchou. Existují však dnes již „chytré“ bidety, které mají v sobě sprchovací systém a můžete si nastavit různé úrovně sprchování a uložit si je do paměti, takže příště už je nemusíte nastavovat. Každý člen rodiny tak může použít jinou, pro něj příjemnější variantu sprchování. Bidety rovněž mají i úroveň pro děti, masážní funkce, fén, vyhřívání sedátka i samočistící zařízení.

Pořídit si bidet?

My říkáme určitě ano. Vyhnete se tak kontaktu s exkrementy a tím i možné nákaze či přenosu mikrobů a bakterií na rukou. Navíc mytí vodou je mnohem šetrnější k vaší pokožce, případně k vašim zdravotním problémům než toaletní papír.

Bidet pomáhá předcházet nejen kožním potížím v těchto intimních partiích, ale rovněž i hemeroidům. Pokud je již máte, pak je mnohem příjemnější očista bidetem než papírem.

Bidet rovněž výrazně pomáhá a usnadňuje život při inkontinenci, zácpě, střevních potížích, mykózách a jiných vaginálních infekcích, rovněž je významným pomocníkem v době těhotenství ženy, stejně tak jako pro ženy, které ve starším věku trápí pokles pánevního dna, ale i pro lidi, kteří mají zhoršenou pohyblivost.

Bidet není jen doménou žen, určitě by ho při své hygieně neměli vynechávat ani muži.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *