Bydlení,  Dekorace,  Design,  Dětské pokoje,  Inspirace pro bydlení,  Interiér,  Koupelny,  Kuchyně,  Ložnice,  Nábytek,  Nezařazené,  Obývací pokoje,  Osvětlení,  Rozhovory

Miluje Paříž a francouzský styl – rozhovor s p. Michaelou Bartoníkovou

 

Patříte k milovníkům francouzského stylu? Potom jste tady správně. Na dnešní otázky odpovídá majitelka krásného obchůdku STYL – PROVENCE ve Frýdku, paní Michaela Bartoníková.

7

(p. Bartoníková Michaela)

Řekněte nám prosím trošku více o sobě a o Vašem obchůdku  STYL – PROVENCE

Začala jsem poprvé podnikat ve 20 ti letech a zjistila jsem, že pro mne je důležité dělat práci, kterou miluji, a která je mým koníčkem. Práce mi dává prostor realizovat se a dokázat si, co ve mně je, proto se do práce každý den těším. Mým relaxem je jóga, meditace, duchovno. Letos na podzim se nám podařilo nafotit a vydat kalendář – jóga s prvky Provence, na který jsme moc pyšní.

Proč jste zvolila francouzský styl? Máte k němu osobní vztah?

6

Provensálský styl mě oslovil, díky svému půvabu a jednoduchosti. Vždy tam najdete nádech francouzského šarmu, i když je vše o venkově. Miluji Paříž. Věřím tomu, že jsem se v jiných životech živila kreslením někde v Pařížské uličce :). Jsem schopná jet na víkend do Paříže jen proto, abych si sedla do kavárny, ve které popíjíte kávu celoročně venku, zvlášť v zimě, kdy sedíte zabalená v dece u teplometu. Sněží a plnými doušky nasáváte atmosféru Paříže, která vás naprosto pohltí a vtáhne do svého světa. Proto  v obchůdku najdete koutek, kde si můžete dát kávu s makrónkou a sifónem, za hudby Edith Piaf.

1

 

Jaké byly počátky Vašeho podnikání a na co ráda vzpomínáte?

Počátky otevření obchůdku byly velmi chaotické a usměvavé. Jako první ve Frýdku Místku, jsem s maminkou otevřela tento kamenný obchůdek, aniž bych tušila, s jakým zaujetím k nám zákazníci budou chodit. Prostě vznikl nápad, který se uskutečnil.

2 Pamatuji si, že na otevření, vybavení a proměnu z bývalého farmářského krámku, na půvabný  obchůdek „ve stylu Provence“ jsme (po předání klíčů) měli pouhé  3 dny. Po celém domě se hromadily spousty krabic se zbožím, rychle se střídali malíři, tvořila se reklama, v noci doplňovalo a cenilo zboží, ale vše jsme stihli a s úsměvem. 

A jak jsme začínali? Místo provensálskych polic, jsme zboží prodávali na dřevěných regálech pro pečivo. Všechno jde, když člověk chce:)

 

V nabídce máte kromě dekorací a jiných věcí, také parfémy, kosmetiku, vůně do koupele i do bytu. Vše přímo z Francie, odhalte nám něco víc. Jste jediní distributoři této kosmetiky na Severní Moravě, což je velká výhoda.

Parfémy a kosmetika, je náš výrazný doplněk, při běžném prodeji. Vybíráme si důvěryhodné dodavatele, kteří tuto kosmetiku dováží přímo z oblasti Provence, jelikož tam je jedna z největších výroben parfému na světě, a která má svého tzv. Nosála, který tvoří parfémy. Dále máme velký výběr skotské kosmetiky, bez parabenů, ze které vybíráme vždy pro zákazníky jen ty nejlepší výrobky. Jak pro ženy, tak pro muže. Díky cenám, za které můžeme tuto kosmetiku zákazníkům nabízet, máme velký úspěch v prodeji a svou stálou klientelu.

Vylepšili jste svoje služby o platební terminál, máte zápis na Google s virtuální prohlídkou obchůdku, jste na facebooku a máte i pěkný web www.styl-provence.cz. Je odezva klientů taková, jaká byla Vaše představa na počátku? Rozesíláte zboží po celé republice?

Ano to je pravda. Vždy se pro zákazníky dá něco vylepšit. Snažíme se tak, aby měli přehled o novinkách na fb stránkách, možnost volby platby a na www stránkách představu kdo vlastně jsme. Na fb máme 16000 fanoušků, což je pro mě velká odměna. Jsou to fanoušci z celého světa, například z USA, Filipín, Uk, z Francie. Se všemi  se snažím komunikovat, právě prostřednictvím komentářů. Mnoho z nich je mými známými, přáteli, kamarády. Právě díky těmto stránkám posíláme balíky po celé České i Slovenské republice (nejsem zastánce e-shopů).

Zajímá mě téma „shabby stylu“. Stal se z toho určitý trend a lidé touží mít doma věci po babičce, komody, židle, skříně, polštáře atd. Jedná se o originální ruční výrobu? 

 Veškerý nábytek je originál a to po jednom kuse. Nechci, aby zákazníci měli stejný nábytek, vždy dávám na to, ať p6je buď po rekonstrukci a uveden v daném stylu, nebo přímo vyroben jako nový kousek. Spolupracuji s řemeslníky hlavně ze Slovenska a z Lyonu.

 

Jaké jsou nejpěknější zážitky z Vašich cest po Provence?

Víte, celá Provence je jeden velký zážitek. Miluji jejich obchůdky, kde se mohu inspirovat a tak vylepšit nákup zboží i u nás. Můj velký zážitek byly veškeré trhy hlavně v Nice. Sledovat jakým způsobem prodávají, jak lidé rádi a s úsměvem nakupuji, jak se mezi sebou obchodník a zákazník chová. Jsem milovník kávy, takže můžu říct, že v každém městě se najde útulné posezení pro dobrou kávu. Našla jsem kavárnu (restauraci), kde se natáčel nádherný film „Dobrý ročník“, a tam jsem si to užila, jako bych byla přímo ve filmu:).

 

Viděla jsem i bohatou nabídku katalytických lamp? Jsou dobrým pomocníkem na ničení zápachu, bakterií, provoní místnost a čistí vzduch. Které jsou nejvíce oblíbené? Na jakém principu fungují?

p14

Ano, katalytické lampy vznikly právě ve Francii, kde je začal vyrábět určitý doktor Bergman a jeho prvním a hlavním zákazníkem byl Napoleon, který tyto lampy používal hlavně ve vojenské nemocnici. Byly také používány v márnicích, aby desinfikovali prostředí. Tyto lampy mají obrovský úspěch, fungují na bázi líhu a kamínků, vyrobeného z pískovce. Jeho hlavním smyslem je pročistit vzduch v dané místnosti a navíc se nyní vyrábí náplně s vůní, kterou si mají možnost zákazníci vybrat ze široké škály. V Československu se používaly za doby první republiky, poté jejich dodávky byly zcela omezeny. My prodáme i desítku lamp během týdne. Vůně jsou jak exotické, ovocné, kořeněné, čisté i neutrální, které kupují hlavně lékaři do svých ambulancí. Naším hlavním zákazníkem se stal Vlasta Štěpánek, otec tenisty Radka Štěpánka, jejich oblíbená vůně je bambus.

Děláte pro zákazníky i návrhy interiéru? 

Ano, byla jsem několika zákazníky oslovená, při navrhování interiérů, a to většinou ze zakoupeného nábytku přímo na prodejně. Funguje to tak, že zákazník mě osloví, jedu se k němu podívat domů a pak spolu vybereme vhodné kousky a doladíme doplňky, které by se hodily do tohoto stylu bydlení. Naposledy to byla paní ředitelka dětského domova, naše stálá zákaznice. Mě tato práce moc baví, i když nejsem návrhář ani designér. V obchůdku pořad něco přestavují a pak zákazníci hledají:).

Máte můj obdiv, že tohle všechno stíháte. Musí to být opravdu náročné vymýšlet novinky, starat se o obchůdek, řídit fb stránky i web, posílat balíky, cestovat, věnovat se rodině a mít čas na sebe. Jaké jsou Vaše přání a plány do budoucna? Chcete si splnit ještě nějaký svůj sen nebo se už splnil?

Děkuji za vaše slova. Ano, je to vše náročné, ale dělám to s láskou, takže v ničem nevidím problém. Dokonce se mi povedla i franchiza, kdy jsem pomohla otevřít další obchod zájemkyní z Čech, kdy jsme původní restauraci proměnili v krásný krámek. Můj sen se plní každý den, mé plány se mění každým dnem. Jsem vděčná za to, co mám. Nic víc nepotřebuji. Mám kolem sebe lidičky, kteří mě v tomto podporují, věří mi, především maminka a přítel, který je zvláštní element při prodeji – ženy u něj koupí cokoli:).

4 

Vzkaz pro naše čtenáře? Mým vzkazem pro čtenáře je, že se snažíme pro každého udělat maximum, s láskou a úsměvem. Všechny vás zveme, jak do samotného obchůdku, tak na stránky webu nebo fb. Nemusíte nic kupovat, přijďte se jen přesvědčit, že existujeme, dejte si u nás kávu a vydechněte. Jedna má známa vždy říká: „Byla bych raději, kdyby mi lékař místo antidepresiv koupil u vás poukázku“. 

Děkuji moc za oslovení a vůbec, že mám tu možnost s Vámi a webem Elegantnibydleni.cz spolupracovat a přeji všem, i čtenářům, aby jste byli spokojení v Novém roce.

I my děkujeme za krásný rozhovor a přejeme Vám hezké svátky a úspěchy i v dalším roce!

(Rozhovor, otázky připravila a zpracovala : Michaela Cahelová – blogerka Michaella)

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.