Bydlení,  Dekorace,  Design,  Interiér

Milujete levanduli? Pak jí dostaňte do vaší domácnosti!

Levandule nádherně voní a je svým vzhledem velmi krásná. Svým stylem zapadá do Provence, kde se nacházejí celé pole a louky této fialové a omamně vonící květiny. I vy si můžete do svého interiéru přidat trochu toho Provence stylu, stačí sáhnout po pár krásných kouscích a vaše domácnost bude vypadat jako z jihu Francie.

 Levandule úplně všude

Levanduli můžete pěstovat na své zahradě nebo si jí vypěstovat také v květináčku. Do interiéru se dá dostat také v několika dalších možnostech. Pořídit si můžete jednotlivé dekorace s motivem levandule. Jak si levanduli do svého interiéru propašovat? Vyzkoušejte následující!

Utěrky s levandulí

Kuchyň může být doslova v Provence stylu. Vymalovat sytě fialovou, k tomu bílé doplňky a nábytek. Do toho pořídit utěrky, chňapky, sklenice, hrnečky nebo nádobí s motivem levandule, to bude to pravé ořechové. Můžete sáhnout také po tapetě s tímto fialkovým kvítkem a vytapetovat jednu stěnu nebo třeba dveře spíže. Rozmyslete si, po čem sáhnete, vše dohromady bude působit překombinovaně.

Levandulové pytlíčky

Levandulové pytlíčky jsou skvělými pomocníky. Na různých trzích či v obchůdcích si pořídíte menší či větší roztomilé pytlíčky, které jsou naplněné sušenou levandulí. Obvykle jsou doplněny motivem této květiny. Vůně levandule podporuje a uklidňuje mysl, bude se vám lépe spát. Čas od času jemně promněte v ruce a vůně se rozprostře vaším domovem.

Levandulové povlečení

Levanduli si nemusíte pořizovat nutně jen do kuchyně, ale můžete si tento motiv pořídit také do ložnice, například jako povlečení. K tomu můžete přidat také krásné a klidně i voňavé polštářky, které pomohou v usínání a ložnici krásně provoní.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *