Interiér,  Ložnice

Modrá je dobrá. V ložnici určitě!

Zařizujete novou ložnici a toužíte po perfektním výsledku, který překoná vaše představy o harmonickém prostředí? Co byste řekli na to, kdybyste se ráno probudili jako v nebi nebo přímořském přístavu? Máte to mít. Přichystali jsme pro vás několik praktických tipů, které se vám budou hodit. Protentokrát jsme zaostřili na modrou.

V prvé řadě musíte vytipovat vhodnou část domu. Bude-li to možné, vyhněte se místnostem s okny na hlučnou ulici. Uvědomte si, že ložnice musí nabízet zázemí pro odpočinek a právě proto by měla být situována v klidné části domova. Máte-li k dispozici pokoj s okny do zahrady, nerozmýšlejte se ani vteřinu!

shutterstock_38145829

Proč je modrá tak dobrá?

Zajímáte-li se o bytový design, pravděpodobně jste již postřehli, že odborníci modrou do ložnice doporučují. Důvod je prostý – pokojová teplota místnosti, kde spíme, by neměla přesahovat 19°C. A modrá je jak známo studená barva, takže do chladnějšího mikroklimatu perfektně zapadne.

Ale to není zdaleka vše. Modrá uklidňuje, je nadčasová a navíc nabízí široké spektrum odstínů. Každý z mnoha modrých tónů má charakteristické vlastnosti a zatímco tmavě modrá patří to větších prostorů (opticky zmenšuje) a do prostorů s nadbytkem přirozeného světla, světle modrá opticky zvětšuje a evokuje svobodu a inspiraci. Strop můžete nechat čistě bílý, čímž docílíte optického zvýšení. Případně sáhněte po nebeské modři, která nastolí útulnou atmosféru a pocit prostornosti.

Ovšem pozor – modrým stěnám musí sekundovat zcela opačná podlaha. Ideálním materiálem budiž dřevo nebo laminát, který je věrnou imitací. To samé platí také o nábytku, který by měl působit elegantně a útulně. Skvělou volbou je nábytek z masivu, který je odolný, vkusný a nadčasový.

A když už jsme u vybavení, nezapomeňte ani na velká zrcadla, dekorativní polštáře, stylové závěsy a další drobnosti, které dělají z obyčejné ložnice oázu klidu. Rozhodující je váš vkus!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.