Moučníky,  Vaření

Domácími muffiny určitě oslníte každou návštěvu

Která hospodyňka by se nechtěla pochlubit skvělými moučníky anebo dezerty ze své dílny? Téměř všechny ženy svému okolí své kulinářské výtvory rády ukazují, ale u mužů by tato odpověď byla poněkud jiná. Nicméně i oni by zcela jistě zvládli tradiční muffiny. Chcete-li opravdu oslnit, pak se tento malý dortík může stát spolehlivým nástrojem, jak toho dosáhnout. Podívejme se tedy přesněji na původ muffinů a na základní recept. O ty další ale také nepřijdete, jelikož budou k dispozici v následujících článcích.

shutterstock_115587997 (1)

Muffin se představuje

Muffin představuje druh koláče, který je tvarově nápadně podobný malému dortíku. Klasický muffin v tradičním provedení není sladký a připomíná spíše jakési chlebové anebo kukuřičné těsto. Mimo moderní varianty se peče ve dvou tradičních. Tu první představují anglické muffiny, které jsou upečeny ze světlého kynutého těsta, které je podobné těstu na chleba. Podávají se s máslem a se studeným či horkým nápojem. Ostatně jako příklad mohou sloužit MCMuffins ze sítě McDonalds. Jakýmsi protipólem jsou kukuřičné muffiny známé spíše ze Spojených států amerických. Tyto muffiny jsou sladké a mohou se jíst třeba s chilli anebo dušeným vepřovým masem.

[box type=“success“ ]

Vyzkoušejte chutný recept na klasické muffiny a banánové muffiny.

[/box]

[box type=“info“ ]

Muffinové formy a varianty muffinů

Hodně důležité jsou pro výrobu muffinů především muffinové formy. Lze je běžně koupit v různém materiálovém provedení. Klasiku představují papírové formy, ale volit je možné i kovové. Nejmodernější formy jsou vyrobeny ze silikonu. Upéct si v současnosti můžete neskutečné množství variant muffinů. Typické jsou muffiny, do nichž je přidáváno ovoce a zelenina. Upéct si můžete muffiny borůvkové, čokoládové, oříškové, okurkové a mnohé další.
[/box]

Základní recept na muffiny

Potřebujeme: ( na 12 kusů)

[checklist]

   • 250 g hladké mouky
   • 100 g cukru (v závislosti na druhu muffinu, u čokoládových dáme méně)
   • 2 malé lžičky prášku do pečiva
   • trochu soli
   • vanilkový cukr
   • 2 střední vejce
   • 200 ml polotučného mléka (lze přidat i jogurt)
   • 85 g másla

[/checklist]

Vše smícháme dohromady a necháme péct předehřáté troubě zhruba 25 minut na 180 stupňů.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *