Interiér,  Obývací pokoje

Na co se zaměřit při rekonstrukci obývacího pokoje?

Plánujete rekonstrukci obývacího pokoje? Pokud vám současný stav nejvyužívanější místnosti nevyhovuje, na nic nečekejte a pusťte se do toho. Prozradíme vám, na co se zaměřit!

shutterstock_144553664

Izolace zajistí klid vás i vašich sousedů

Není to tak dávno, kdy izolaci nikdo příliš neřešil. Nároky na úroveň bydlení však rostou a proto je vhodné zvážit, zda by nebylo od věci zlepšit izolační vlastnosti stěn, podlahy a stropu. A to především v případě, že vás obtěžuje hluk ze sousedních bytů.

Izolace je samozřejmě vhodná i z jiného hlediska. V interiérech, ze kterých uniká spoustu tepla, udělají skvělou službu kvalitní okna. Výměnu oken je ovšem vhodné realizovat nárazově v celé domácnosti.

Tip: Nezapomeňte instalovat elektrický rozvaděč, který byt dostatečně ochání před přepětím sítě.

Vhodně zvolený nábytek

Po realizaci základních stavebních úprav můžete přistoupit k výběru nábytku. Stálici jsou obývací stěny, které se prodávají jako jeden celek. Nabízí se však možnost kombinace z různých dílů – vyberte si takové, které odpovídají vašemu vkusu a dispozicím interiéru. Důležitá je volba materiálu, přičemž nejdelší životností oplývá masivní dřevo. Levnější alternativu představuje dřevotříska a lamino.

V obývacím pokoji nesmí chybět pohodlný gauč a konferenční stolek. Snažte se vybrat takové modely, které nezaberou příliš mnoho prostoru, ale zároveň poskytnou dostatek místa pro vás a vaše hosty.

Bez dekorací to nikdy nebude ono

Poslední fáze rekonstrukce se nese v duchu výběru dekorací. Sáhněte po stylových kouscích, které budou korespondovat s nábytkem, a to nejen co se týče barev, ale i celkové koncepce. Aktuální trendy přejí bílé, šedivé, světle-modré a oranžové barvě.

Nezapomeňte ani na obrazy – nemusí se nutně jednat o klasiku – populární jsou tzv. fotoobrazy. Nechte si zarámovat nejmilejší fotografie vaší rodiny, nezapomenutelné momentky z dovolené nebo jakékoliv jiné motivy, které jste na obrazech nikde nenašli.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *