Bydlení,  Inspirace pro bydlení

Neotřelé styly bydlení, kterému dáte přednost vy?

Říká vám něco eklektický styl či vintage? Vneste do vašeho domova nový nádech a zbavte se nudy. S těmito styly si můžete hrát a měnit si tak vzhled interiéru kdykoliv vás napadne. O co se tedy jedná? Jaké máte možnosti?

Eklektické

Z tohoto bydlení by na vás měly dýchat umělecké vibrace, temperamentní náboj, bohémský život..odvážné barvy jako modrá, fialová, červená a vínová. Kombinace nábytku se záclonami, pohovkou, tapetou, atp., zapojení fantazie a předmětů z různých cest. Na odiv se vystavují sběratelské předměty. Zábava a interaktivita hraje ústřední roli.

Indické

Etnicky založený prostor protkán indickým uměním. Inspiraci najdete v místním textilu, grafikách, uměleckých dílech, řemeslech a třeba nábytku. Použijte zdobené lampy, vyřezávaný dřevěný nábytek, luxusní koberce a plné syté barvy na čalounění. Představte si indický subkontinent a je vám jasné, že bez zvířat, svíček, krabiček ve tvaru slona, mosazných lamp, stojanů na svíčky a zvonků se to neobejde.

Vintage

Okouzlující období 50. a 60. let. Volte těžké závěsy se střapcemi v kontrastu s hedvábím, saténem a sametem. Drahé dekory v podobě lustrů, porcelánových soch, volánky, krajky a klasické umění na zdech. Barvy jsou dané, je to béžová, hnědá, zašedlá bílá, zlatá, stříbrná atd. Využijte vašeho rodinného dědictví v podobě černobílých obrazů.

Retro

Další navazující období je retro, z dob 60. až 90. let. Odvážné barvy, klidně neonové, pop-art styl, lesklé dekorace, plakáty filmových hrdinů nebo naopak černobílý vzhled. Tapety v podobě bonbónů a pastelových květin (mátově modrá a zelená).

Vázy na květiny, barevné květináče a lampy jsou také charakteristickými rysy tohoto stylu. A oživení dodáte třeba starým telefonem, plakátem Marilyn Monroe a ozdobnými skleněnými předměty.

Rustikální

Máte blízko k přírodě? Hnědá, zelená, béžová vypadají úžasně. Dřevěný nábytek je volbou číslo jedna. Malý krb dodá šmrnc a nádech v tomto stylu. Typické jsou i cihlové nebo kamenné zdi, čalounění ze lnu nebo bavlny, dekor se zvířaty a jejich otisky, rostliny a kameny.

Moderna versus minimalismus

Jak si doma vytvořit svou vlastní oázu klidu? Někdo rád strohost, jiný si potrpí na trendy design, právě proto je odlišnost tak rozmanitá, aby si vybral skutečně každý!

Pokud sami nejste návrhářem interiérů, většinou dáte na své pocity. Působí na mě interiér zmateně, nebudí ve mně pocit nejistoty?

Moderna

Toužíte po moderním stylu? Pak na to musíte mít prostor. Vzdušnost hraje prim! Jedná se o přímočarý design podtrhující hrany, méně pak už křivky. Rovnováhu udržujte hlavně, co se týče tvarů a barev. Čím tlumenější odstíny a minimální vzory, tím lepší. Nábytek spíše leštěný, přidat doplňky ze skla, kamene a hotového dřeva. Futuristické stropní osvětlení bude skvělé.

Minimalismus

Volba číslo jedna pro trendy domácnosti, kde chcete mít minimální požadavky na údržbu, a přesto domu dodat čistý vzhled a řád. Většinou všeho, co nejméně, a to se týká nábytku i různých uměleckých děl. Střízlivost barev pro čalounění, barev na stěny až po stropy a podlahy. Osobitý design dodáte pomocí dekorů rostlin a prostého skla. Postačí i jedinečně tvarovaná židle. Povoluje tedy barvy jako bílou a černou, eventuálně neutrální barvy, i tak poznáte minimalismus. Jednoduchost, přesto zachování funkčnosti, to hraje důležitou roli. Vytváří jakoby uhlazený dojem, takový japonský design. Elegance, která se dá kombinovat i materiálově, např. nerez ocel s chromem a lakovanými plasty.

Hlavní výhodou všech stylů je fakt, že se dají krásně spojovat a doma si tak vytvoříte vždy, co je příjemné vám a přesně na míru.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *