Bydlení,  Interiér,  Koupelny

Nepříjemné rybenky? Zbavte se jich!

Drobný hmyz, který se nejčastěji objevuje v koupelnách nebo komoře vám moc problémů v bytě a domě neudělá. Obvykle se jich objevuje pár, milují vlhko a tmu, ze světla mají strach. Rybenky, které viděl nebo měl v domácnosti snad každý. I když nejsou nijak nebezpečné, nechcete si je doma pěstovat.

Rybenky musí z domu!

Tento drobný hmyz musíte ze své domácnosti pokud možno co nejrychleji vypudit. Nepřenášejí žádné nemoci, nijak vám nenarušují domácnost, nekoušou. Dokonce vám v mnohém umí usnadnit život, protože konzumují roztoče. Proč se objevuje u vás doma? Pravděpodobně máte v domácnosti vlhkost. Tu totiž rybenky milují! Jakmile je vlhkost vzduchu okolo 75 – 99% jsou u vás rybenky pečené vařené.

Mají rády vyšší teploty, od 22 do 27 stupňů. Navíc nejsou úplně milovníci umělého a přirozeného světla, lepší je pro ně přítmí, ideálně úplná tma. Když se ve vaší koupelně nebo komoře skloubí tma, vyšší teploty a vlhkost v drtivé většině případů se objeví také rybenky, které začnou okupovat vaší domácnost. Ve své podstatě nejsou škodlivé, to už jsme popsali výše, mohou pomoci s roztoči, konzumují také vlasy či odumřelou kůži. Problém začíná ve chvíli, kdy se rybenky přemnoží.

Likvidace je důležitá

Když se rybenky přemnoží, mohou začít poškozovat tapety, oblečení, fotografie nebo knihy. V takovém případě je nutné začít jednat. Ideální je začít samotnou prevencí, tedy na toaletě a v koupelně dodržovat čistotu. Je-li to jen trochu možné, začněte v těchto místech pořádně větrat a v domácnosti také udržujte suché prostředí. Jestliže vytíráte, pak je nejlepší nenechávat vlhké rohy a spáry. To je ideální místo pro rybenky.

Když už se ve vaší domácnosti přemnoží, vyzkoušejte osvědčené pastičky. Například z brambor. Položte nastrouhané brambory do rohů místností na noviny. Během noci se do nich zahrabou a vy je následně můžete vyhodit. Funguje také vanilkový lusk, který rozřízněte, nakrájejte na kousky a dejte do koutů. Stačí přibližně dva týdny a rybenky si vyberou jinou destinaci k pobytu.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.