Komerční články

Nevíte jak vybrat domácí infrasaunu? Poradíme vám

[dropcap]S[/dropcap]auna v interiéru již není žádným nedostupným luxusem a v současnosti si ji určitě můžete dovolit koupit. Účinky pravidelného saunování jsou jednoznačně prokázány, a pokud si rádi dopřejete trochu více tepla s bonusem v podobě příjemného osvěžení na konci sapovacího cyklu, můžete si směle některý z modelů vybírat. Rozhodně byste ale neměli kupovat saunu naslepo a nejdříve si zjistit některé základní otázky, které vám při vaší volbě pomohou. Podívejme se tedy na možnosti výběru sauny podobněji. Konkrétně se budeme věnovat především infrasauně.

screen-infrasauny-mountfield

Infrasauna jako optimální řešení

Možností výběru konkrétního druhu sauny je dnes samozřejmě celá řada. Dříve byla situace jiná a nejčastěji se kupovala klasická parní sauna, jež si našla své místo spíše na zahradě než v interiéru. Dnes můžete volit mimo klasické finské ještě parní saunu. Ne každému ale dělá velké horko kombinaci s párou zrovna nejlépe. Infrasauny jsou v tomto mnohem výhodnější, jelikož tělo pouze nahřívají a vzduch uvnitř není nijak hutný a těžký, jako je tomu u jiných typů.

Princip fungování infrasauny

Než přejdeme k výhodám infrasauny a také ke kritériím výběru, bude nezbytné objasnit princip jejího fungování. Základem fungování infrasauny jsou infračervené paprsky. Ty jsou běžnou součástí našeho života. Na rozdíl od klasického tepla ale dokážou být k lidskému organismu mnohem ohleduplnější. Ostatně používají se i v inkubátorech, kde pomáhají v dokončení vývoje předčasně narozených dětí. Tento fakt ostatně potvrzuje i to, že se v tomto si v tomto typu sauny mohou užívat tepla i lidé, kteří by do parní anebo ruské vlhké sauny jít ze zdravotních důvodů nemohli. Infarsauna je navíc příjemná i z pohledu svého prostředí, v němž se většinou snoubí přírodní síla dřeva a luxus doplňků.

Nedocenitelné účinky

Saunu můžete využívat jak z preventivních důvodů, tak i při léčbě, rehabilitaci anebo jen pro radost. Při pravidelném saunování jsou prokázány pozitivní účinky při léčení akné, revmatismu, nespavosti, bolesti uší, při kožních problémech a mnohých dalších neduzích. Díky prokrvení kůže umí infrasauna dokonale prohřát pokožku a pomoct zčásti i k odstranění celulitidy. Samozřejmostí je i dokonalé očištění kůže, a to do hloubky. Veškeré zbytky staré kůže a nečistoty budou rázem pryč. To samé platí i o menších jizvách a nedokonalostech kůže.

Základní kritéria výběru infrasauny

Typ a kvalita topidla

V první řadě byste se měli zaměřit při výběru infrasany na samotné vytápění. Volit můžete modely, v nichž mohou být dva typy topidel, a to keramické zářiče anebo zářiče karbonové. Prvně jmenované nabízejí teplotní rozhraní od 250 do 300 stupňů Celsia. Jejich životnost je stanovena zhruba na 8 000 hodin provozu. U karbonových zářičů jde o teplotu stanovenou od 70 do 170 stupňů Celsia a výdrž sauny je cca 12 000 provozních hodin.

Materiálové provedení sauny

Než si saunu zakoupíte, podívejte se na materiálové provedení a na detaily. Spoje a nejvíce namáhané funkční prvky musí být ve stoprocentním stavu. Rozhodně byste měli vybrat model z vysoce odolného dřeva, jímž může být třeba osika, cedr či skandinávský smrk.

Výbava, údržby a servis infrasauny

Podívejte se také na to, jestli jsou součástí infrasauny poličky anebo vědra. Mnohdy mohou být v interiéru integrovány i mp3 přehrávače. Hudba k pohodě vevnitř bezesporu patří, tak proč si ji nedopřát? Zapomenout nelze ani na možnosti údržby. Ta by měla být co nejjednodušší. Jinak je nutné mít zajištěné i možnosti servisu sauny v případě poruchy.

[box type=“success“ ]

Nakupujte skutečnou kvalitu u profesionálů

Pokud nevíte, kam máte pro novou infrasaunu vyrazit, pak se podívejte na nabídku společnosti Mountfield. Ta je skutečně pestrá a vybírat můžete z celé řady zajímavých modelů infrasaun. Spolehnout se přitom můžete na vstřícný přístup prodejce, jasně stanovenou záruční dobu a pochopitelně i možnosti servisu.

[/box]

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.