Interiér,  Ložnice

Nové trendy při zařizování obývacího pokoje

Obývací pokoj je srdcem domu i bytu. Právě zde mnohdy relaxujeme po náročném dni, stejně jako je místem, kam zveme naše návštěvy. Je proto logické, že ho chceme zařídit jedním slovem dokonale. Jaké jsou trendy poslední doby? Podívejte se na ně.

Dominantní sedací souprava

Už dávno to nejsou jenom menší gauče pro dvě až tři osoby, které na nich mohly pouze sedět. Trendem posledních několika let je snaha o to, aby byly součástí obývacího pokoje taková sedací souprava, která bude jasně dominující. Tedy dostatečně velká, aby na ní bylo možné ve větším počtu hostů pohodlně sedět, stejně jako aby bylo možné sedací soupravy využít k tomu, že si na ně většina rodiny lehne a bude relaxovat. I proto jsou trendem dvě jasná řešení. Buď sedací soupravy do tvaru písmene L, nebo do tvaru písmene U. Kromě toho, že nabídnou dostatečnou velikost, zaujmou i možností skvělého využití prostoru. Hlavně ve chvíli, kdy se umísťují do rohu místnosti.

Jednotný design veškerého nábytku

Trendem při zařizování obývacího pokoje je i snaha o dosažení jednotného stylu. Tedy designu. Nejde jenom o barevnou sladěnost, ale jde také o snahu stejného provedení jednotlivých částí. Když se podíváme na to, jaké to mohou být, je základem tato trojice:

  •       Konferenční stolky.
  •       Stolek pod televizi.
  •       Různé vitríny a komody.

Jak zajistit, aby bylo vše v jednotném materiálovém, ale i designovém provedení? Jednoduše. Stačí se zaměřit na takzvané obývací stěny. Ty jsou mnohdy již hotovým řešením, které koupíte jako celek a tak svůj obývací pokoj zařídíte jednoduše, ale i jednotně. V jiných případech je možné začít několika hlavními prvky a k nim dokupovat další nábytkové součástí, které se budou do prostoru hodit a které zde využijete.

Když dekor, tak lesklý

Už je pomalu ale jistě pryč doba, kdy by v interiérech dominovalo klasické dřevo. Ať už by šlo o nábytek z masivu, nebo by se jednalo o dřevený dekor. Dnes je trendem snaha o moderní a nadčasový vzhled. Ten je spojován s lesklým provedením jednotlivých kusů nábytku. Zvláště potom ve spojení se stylovými barvami, jako je:

  •       Černá.
  •       Bílá.
  •       Červená.

Dodejme, že tento trend není spojován pouze s obývacím pokojem. Velmi často se s ním setkáte také v kuchyních, kde nadchne vzhledem, a díky své lesklé ploše také jednoduchou údržbou. Tu oceníte i v obývacím pokoji, kdy stačí jediný pohyb a plocha je bez prachu. Bez nutnosti jakéhokoliv složitého čištění, jako u povrchově neošetřeného dřeva.

Nebojte se světel

Nemyslíme jenom centrální osvětlení, ať už v podobě lustru, nebo v podobě bodových světel. Máme na mysli spíše dekorativní osvětlení, pomocí různých LED pásků, a jiných světel využívajících stejnou a dnes velmi úspornou technologii. Mohou se hodit třeba jako doplněk různých polic, mohou z vnitřní části osvětlovat jednotlivé prosklené skříňky, nebo dobře vypadají třeba umístěné pod vaším gaučem. I toto je trend, který doporučujeme vyhledat. Proč? Můžete tak jednoduše vytvořit osvětlení v barvě podle nálady a v intenzitě podle denní doby. Ty nejmodernější LED pásky dokonce nabídnou i možnost ovládání přes ovladač, nebo aplikaci v chytrém telefonu.

Dané řešení může mít i svou bezpečnostní funkci. Jedete na dovolenou? Pokud ano, můžete každý den na pár hodin na dálku rozsvítit a vzbudit dojem, že váš byt nebo dům není jízdný. Osvědčená přitom velmi jednoduchá psychologická ochrana proti případným zlodějům.

Myslí se i na praktičnost

I když to v mnoha ohledech vypadá, že trendy při zařizování obývacího pokoje se drží hlavně snahy zaujmout po estetické stránce, není to zase až tak úplně pravda. Je také třeba hledět na celkovou praktičnost, kterou mnoho lidí logicky požaduje. Může souviset třeba s úložným prostorem, který bude umístěný pod sedací soupravou. Nebude viditelný a tak se skvěle hodí pro všechny věci, které nejsou nijak pravidelně potřeba.

Když zůstaneme u sedacích souprav, může hrát roli o možnost rozložení. Ideální řešení pro toho, kdo rád zve své známé, kteří tak mohou zůstat bez potíží přes noc. To se hodí hlavně v menších domech a bytech, kde vzhledem k řešení není možné mít takzvaný pokoj pro hosty.

Polštář jako zajímavá dekorace

Skutečně se nepleteme. Polštáře nepatří jenom do ložnic, ale souvisí i se zařízením obývacího pokoje. I zde najdou jasné a praktické využití. Není třeba bát se jejich většího počtu, jelikož dokážou celý prostor výrazně oživit. Stačí jenom koupit výraznější barevné provedení. Kromě tohoto efektu však mohou posloužit i k pohodlnému sezení. Na větších gaučích, kde je zádová opěrka přece jenom daleko, se mohou jevit jako vcelku praktická a přitom jednoduchá bederní podpěra.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.