Bydlení,  Interiér,  Nábytek,  Tipy & praktické informace

Nový byt – jak jej správně vybavit? 2

Udělali jste v životě velký krok a rozhodli jste se pro nové a možná také vlastní bydlení? Domeček by byl možná dobrý, ale na něj nemáte finanční prostředky, popřípadě jste městský typ a domeček by vás příliš svazovat, rozhodnete se pro byt. Vybírali jste jej pečlivě, protože když už se zadlužit na další roky, pak už chcete mít balkon, velké a světlé místnosti nebo třeba šatnu, která je pro spoustu žen vysněným místem. Jak si vybavit své nové bydlení? Co dělat správně a systematicky?

Myslete dopředu, nenarazíte

Dvakrát měř, jednou řež. To zde platí opravdu skvěle a nejde jen o to, že se sedací souprava nevejde přesně na místo, které jste si vybrali nebo že polička je delší a musíte jí ořezat. Máme na mysli spíš to, že je důležité myslet dopředu a na výbavu bytu se dívat jako na celek, ne na jednotlivé místnosti. Chcete vše v pohodu a klidu? Postupujte podle našich rad!

Byt je uklizen. Nebo ne?

Ač máte třeba ve smlouvě, že dostanete byt uklizený, neznamená to, že se do něj můžete ihned nastěhovat a z podlahy můžete jíst, případně bude všechno křišťálově čisté. Bílou rukavici nechejte doma, najdete jistě spoustu prachu. Právě prach se usazuje postupně a než si sedne, pak je dobré počkat, aby byl úklid jednodušší. Před stěhováním proto jděte do bytu pořádně uklidit, vymeťte každý kout, vytřete klidně dvakrát.

Nová vana, umyvadlo nebo sprchový kout? Také si zaslouží pořádnou dávku čištění. Využijte čisticí prostředky a také vařící vodu, kterou vše propláchněte. Když se v bytě dělaly různé úpravy, malovalo se a podobně, věnujte úklidu větší péči. Také je dobré na začátku hodně větrat. Barva lépe zaschne a nepříjemný zápach snadněji vyvětráte a nebudete první týdny nepříjemným zápachem. Ihned se vám tak bude bydlet lépe v čistém domě.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *