Bydlení,  Interiér,  Nábytek,  Tipy & praktické informace

Nový byt – jak jej správně vybavit? 3

Udělali jste v životě velký krok a rozhodli jste se pro nové a možná také vlastní bydlení? Domeček by byl možná dobrý, ale na něj nemáte finanční prostředky, popřípadě jste městský typ a domeček by vás příliš svazovat, rozhodnete se pro byt. Vybírali jste jej pečlivě, protože když už se zadlužit na další roky, pak už chcete mít balkon, velké a světlé místnosti nebo třeba šatnu, která je pro spoustu žen vysněným místem. Jak si vybavit své nové bydlení? Co dělat správně a systematicky?

Myslete dopředu, nenarazíte

Dvakrát měř, jednou řež. To zde platí opravdu skvěle a nejde jen o to, že se sedací souprava nevejde přesně na místo, které jste si vybrali nebo že polička je delší a musíte jí ořezat. Máme na mysli spíš to, že je důležité myslet dopředu a na výbavu bytu se dívat jako na celek, ne na jednotlivé místnosti. Chcete vše v pohodu a klidu? Postupujte podle našich rad!

Stínicí technika

Potřebujete si zařídit byt a nad takovýmito věcmi mávnete jen rukou? Žaluzie? Rolety? To jsou věci, které se přeci vyřídí za pochodu. Bohužel na to často zapomínáte, ale ve chvíli, kdy se stěhujete v létě a podstatnou část dne vám do bytu svítí ostré slunce, žaluzie nebo rolety jsou pro vás nadmíru důležité. Do bytů volte klasické žaluzie, které můžete podle potřeby vytáhnout, stáhnout a případně je pootočit a do interiéru přidat tolik stínu a světla, kolik potřebujete.

Jestliže vám do místností praží během dne slunce a máte tam nepříjemné horko a dusno, pak můžete vsadit na venkovní rolety, které umí velmi příjemně snížit teplotu v místnosti a dokonce jde skrz ně také dobře větrat, můžete mít pohodlně otevřená okna. Předtím, než se k vám dostane firma a začne s instalací, umyjte a odmastěte pořádně okna. S žaluziemi je čištění o dost složitější.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *