Oblíbené pokojové rostliny, jaké se hodí do interiéru?

0
321

Přemýšlíte nad tím, že si do svého interiéru vyberete nějakou tu pokojovou rostlinu? Jenže, jakou si vybrat? Podle vzhledu jen nevybírejte, protože některé rostliny jsou vysoké, některé malé a nenápadné. Některé vyžadují spoustu péče, jiné zase je nenáročná. Jakou si tedy vybrat?

Je libo fíkus?

Asi v každé domácnosti se najde nějaký ten fíkus. Je to rostlina, která nepodléhá módním trendům a můžete jí tedy vzít do opravdu každého interiéru. Pořídit jej můžete během celého roku a tvoří stálici mezi pokojovými rostlinami.

Sukulenty

Pěstují se jako miniaturní stromy, které mají dužnaté listy. Velmi dobře snáší vzduch, přímé sluneční paprsky nebo půdu, které chybí živiny. Občas jej zalijete a o víc se nestaráte. Je tedy ideální i pro ty, kteří nemají moc času se starat o rostliny. Když je, nezalijete několik dní, neuschnou vám.

Co takový dračinec?

Během zimní sezóny, kdy je nutností topit v bytě, se pokojovým rostlinám úplně nedaří, protože ne všechny mají rády suchý vzduch. Chcete-li mít pěkné rostliny po celý rok, pak sáhněte po dračinec. Nikdy jej nenechávejte stát ve vodě, můžete rosit dvakrát týdně a hotovo.

Tchýnin jazyk

Oblíbená rostlina s dlouhými tuhými listy, která se skvěle hodí do všech interiérů s ústředním topením, které v zimě budete pouštět. Stačí jí trocha vody, plné slunce a přesadit jej můžete ve chvíli, kdy se kořeny rozrostou a květinář již bude těsný.

Africké fialky

Máte-li okno za západní nebo východní stranu, pak jsou skvělé africké fialky, begónie, pandám a další jiné. Africká fialka roste v mnoha barevných odstínech a kvete opravdu ve všech prostorách.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno