Bydlení,  Inspirace pro bydlení,  Tipy & praktické informace

Oblíbené pokojové rostliny, jaké se hodí do interiéru?

Přemýšlíte nad tím, že si do svého interiéru vyberete nějakou tu pokojovou rostlinu? Jenže, jakou si vybrat? Podle vzhledu jen nevybírejte, protože některé rostliny jsou vysoké, některé malé a nenápadné. Některé vyžadují spoustu péče, jiné zase je nenáročná. Jakou si tedy vybrat?

Je libo fíkus?

Asi v každé domácnosti se najde nějaký ten fíkus. Je to rostlina, která nepodléhá módním trendům a můžete jí tedy vzít do opravdu každého interiéru. Pořídit jej můžete během celého roku a tvoří stálici mezi pokojovými rostlinami.

Sukulenty

Pěstují se jako miniaturní stromy, které mají dužnaté listy. Velmi dobře snáší vzduch, přímé sluneční paprsky nebo půdu, které chybí živiny. Občas jej zalijete a o víc se nestaráte. Je tedy ideální i pro ty, kteří nemají moc času se starat o rostliny. Když je, nezalijete několik dní, neuschnou vám.

Co takový dračinec?

Během zimní sezóny, kdy je nutností topit v bytě, se pokojovým rostlinám úplně nedaří, protože ne všechny mají rády suchý vzduch. Chcete-li mít pěkné rostliny po celý rok, pak sáhněte po dračinec. Nikdy jej nenechávejte stát ve vodě, můžete rosit dvakrát týdně a hotovo.

Tchýnin jazyk

Oblíbená rostlina s dlouhými tuhými listy, která se skvěle hodí do všech interiérů s ústředním topením, které v zimě budete pouštět. Stačí jí trocha vody, plné slunce a přesadit jej můžete ve chvíli, kdy se kořeny rozrostou a květinář již bude těsný.

Africké fialky

Máte-li okno za západní nebo východní stranu, pak jsou skvělé africké fialky, begónie, pandám a další jiné. Africká fialka roste v mnoha barevných odstínech a kvete opravdu ve všech prostorách.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.