Obývací pokoj – jak jej vymalovat levně a rychle?

0
201

Chystáte se malovat svůj obývací pokoj, ale investovat do profesionálního malíře pokojů je podle vás zbytečné? Přeci nemůže být tak těžké vymalovat jeden pokoj. Není to tak těžké, jak to na první pohled vypadá. Stačí jen dodržet několik pravidel a určitě i váš obývací pokoj bude vymalován jako od profesionálů!

Správné očištění zdi

Připravili jste si obývací pokoj k malování, odstranili těžké kusy nábytku a podobně. Je nutno také očistit zdi a to od prachu nebo pavučin. Máte-li doma děti, pak zkontrolujte, jestli někde nejsou mastné skvrny, voskové kresbičky a podobně. Pokud ano, je nutno je odstranit. Pokud je třeba, s pomocí tmelu vyplňte díry a trhliny, které se ve zdi objevují.

Kdy škrábat zdi?

Je-li původní výmalba ve slabé vrstvě, pak není důvod ke škrábání a můžete tento krok vynechat. Jestliže barva na zdi tvoří bubliny nebo se dokonce sama odlupuje, je nutno si vyhradit čas také na škrábání. Budete nuceni přistoupit k tomuto kroku také ve chvíli, kdy je původní barva tmavší, než nyní chcete mít.

Ochrana před barvou

Zakryjte nábytek, pokud nějaký v místnosti zůstal, nepodceňte také vypínače, které oblepte páskou. Následně nebudete muset drobné kapičky drhnout dlouhou dobu. Není od věci zakrýt také podlahu, což vám následně usnadní úklid. Připravte si také všechny pomůcky, které budete potřebovat.

Penetrace je důležitá

Slouží ke sjednocení a zpevnění zdí, díky čemuž získá lepší savost. Tento krok ovlivňuje to, jak bude barva nakonec vypadat. Na zdi nebudou fleky, nerovnosti a podobně.

Na malování není nutno spěchat

Myslete na detaily, střídejte štětce, pokud je to nutno. Začínejte od malých ploch, jako jsou zásuvky, rámy oken, dveří a podobně. Na větší plochy použijte váleček, po nabrání barvy je nutno jej otřít, aby barva zbytečně nekapala a neztékala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno