Bydlení,  Byty,  Interiér,  Obývací pokoje,  Tipy & praktické informace

Obývací pokoj – jak si jej útulně zařídit? 1

Pro mnoho lidí je obývací pokoj centrem všeho dění. Pravidelně v něm sedíte a to jak sami, tak třeba s návštěvou, kamarády, rodinou nebo jen partnerem či dětmi. Obývací pokoj, podobně jako kuchyň, využíváte denně. Sledujete v něm televizi, čtete si, dopřáváte si chvíli klidu, která se po celém dni hodí. Hrajete s dětmi hry, právě do obývacího pokoje odvádíte většinu návštěv, povídáte si nebo odpočíváte, zkrátka trávíte čas s rodinou. Udělejte proto z obývacího pokoje místo, které je moderní, funkční a prostorné. Místo, které si zamilují všichni členové rodiny a rádi v něm budou trávit svůj čas.

Jednoduchost a funkčnost

V obývacích pokojích je dobré dbát především na funkčnost a jednoduchost. Určitě chcete mít vše vystajlováno, ale je důležité myslet také na pohodlí, komfort a hlavně praktičnost. Budete zde trávit dost času, mnohdy si budete chtít odpočinout nebo relaxovat, což je nutné spojit s komfortem. Je sice hezké mít nejmodernější pohovku, ovšem nebude-li na ní pohodlné sezení, nebude k ničemu. Než začnete zařizovat a vybírat nábytek, pak si vyberte svůj vlastní styl. Může to být boho styl, minimalismus, skandinávský styl a podobně. Vše má svá pozitiva a negativa. Vybírejte takový styl, který je vám vlastní, který vás vystihuje.

Začněte od podlahy

Vybrat podlahový povrch nebude zrovna jednoduché. Myslete na to, že takovou podlahu jen tak nevyměníte a měla by proto být nadčasová, zajímavá a univerzální. Můžete k ní tedy pořídit hned několik kusů nábytku, vyměnit jej a podlaha bude stále ta pravá. Myslete na materiál i na to, jak jednoduše se o podlahu starat, umývat ji a podobně. Můžete vsadit na plovoucí podlahu, parkety nebo linoleum. Co se barvy a vzhledu týče, můžete sáhnout po dřevěných dekorech, které se hodí snad ke každému nábytku. Vypadají moderně a univerzálně.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *