Bydlení,  Byty,  Domy,  Tipy & praktické informace

Odjezd na dovolenou – jak zabezpečit svou domácnost? 2

Léto je doba dovolených a vy se chystáte vycestovat? Je jedno, kam to bude, ať kousek do hor, k moři nebo přes půlku země. Chystání, balení a přemýšlení, co s sebou, co zařídit, udělat a na co nezapomenout je stejná ve všech ohledech. A co vaše domy a byty? Ty opustíte na několik dní nebo i týdnů. Stávají se tak velmi dobrým a jednoduchým zdrojem pro všechny zloděje a jiné nenechavce, kteří se chtějí obohatit na váš úkor. Nejde však jen o byty a domy, ale také například chaty nebo auta v garáži či před domem.

Bezpečí před dovolenou především

V létě stoupají krádeže a vloupání do bytu až o desítky procent oproti zbytku roku, což jasně ukazuje, že zloději využívají letních prázdnin, kdy jsou lidé na dovolených nebo pryč. Zloději umí poměrně dobře vycítit příležitost, kdy jste na delší domu mimo svůj dům, a chopí se příležitosti, která se před nimi rozprostírá. Nemusí to však být jen nezvaná návštěva zloději, soused vás vytopí, praskne potrubí a mnoho dalších věcí, které vás po dovolené nepříjemně překvapí. Jak se na ně připravit?

Pozor na vodu!

Ta vás může potrápit a to hodně. Stačí nějaký problém, který se objeví, praskne potrubí a neštěstí je na světě. Nejenže vám vyskočí účet za vodu, protože ta se valí třeba i několik dní, ale také můžete vytopit sousedy pod sebou, okolo a podobně. On i zdánlivě bezproblémový kapající kohoutek může způsobit nepříjemnou škodu.

Cennosti schovejte

A nejlépe do trezoru. Máte-li jej doma, určitě zde patří důležité dokumenty, smlouvy, dekrety, doklady, šperky, notebooky, drahé vybavení, ale také umělecká díla a podobně. Lépe takto ochráníte své cennosti před zloději a nenechavci. Nemáte-li trezor, pak můžete využít služby pronájmu takových trezorů.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.