Bydlení,  Byty,  Domy,  Tipy & praktické informace

Okna bez ochranných sítí – lze zabránit hmyzu ve vašem domě? 1

Jaro a léto je ve znamení tepla a sluníčka. Chcete ho prostě dostat co nejvíc do svého domu nebo bytu. V létě si proto otevřete okno dokořán a cítíte teplý čerstvý vzduch, který venku panuje. V létě se snažíte mít okna otevřená neustále. Co však hmyz, který se probouzí a všude okolo se objevuje? Ten vám nalítá do domu či bytu a poté se s nimi musíte otravovat. V noci se nevyspíte, protože vám okolo ucha bzučí komáři, na jídlo a nábytek vám sedají mouchy, což je nepříjemné a vosy, které mohou být nebezpečné.

Jak odpudit hmyz v domě?

Likvidovat hmyz v domě, pokud nemáte sítě proti hmyzu je poměrně složité a nepříjemné. Neustálé odhánění, plácačka a když už máte pocit, že je všechno v pořádku, ozve se nepříjemné bzučení okolo vašeho ucha. Vyzkoušejte truhlíky, do kterých zasadíte ty správné květiny. Takové, které spolehlivě odpudí hmyz a navíc pomohou oživit a zkrášlit váš parapet a celkově domácnost. Co tedy zasadit?

Levandule

Jedou ze skvělých rostlin, kterou můžete pořídit je právě levandule. Ta totiž odpuzuje nejen komáry, ale také moly nebo mouchy. Pokud nemáte trpělivost na pěstování levandule, můžete si pořídit sáčky se sušenou levandulí, tak umí taky velmi dobře pomoci.

Molice

Jde o rostlinku s dvoubarevnými lístky, také se ji říká rýmovník. V posledních letech je velmi oblíbený a to třeba díky tomu, že chrání před škůdci nebo umí pomoci při rýmě. Stačí jen tuto převislou rostlinku zasadit, dát truhlíky k oknům a uvidíte.

Muškáty

Neznáte oblíbenější květiny na balkónech a terasách? Umí plodit velmi krásné a velké květy, které zkrášlí snad každý interiér. Kromě jiného umí také velmi účinně odpuzovat komáry, mouchy a další nepříjemný hmyz, který vám jindy komplikuje život.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.