Bydlení,  Byty,  Chaty,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Okna bez ochranných sítí – lze zabránit hmyzu ve vašem domě? 2

Jaro a léto je ve znamení tepla a sluníčka. Chcete ho prostě dostat co nejvíc do svého domu nebo bytu. V létě si proto otevřete okno dokořán a cítíte teplý čerstvý vzduch, který venku panuje. V létě se snažíte mít okna otevřená neustále. Co však hmyz, který se probouzí a všude okolo se objevuje? Ten vám nalítá do domu či bytu a poté se s nimi musíte otravovat. V noci se nevyspíte, protože vám okolo ucha bzučí komáři, na jídlo a nábytek vám sedají mouchy, což je nepříjemné a vosy, které mohou být nebezpečné.

Jak odpudit hmyz v domě?

Likvidovat hmyz v domě, pokud nemáte sítě proti hmyzu je poměrně složité a nepříjemné. Neustálé odhánění, plácačka a když už máte pocit, že je všechno v pořádku, ozve se nepříjemné bzučení okolo vašeho ucha. Vyzkoušejte truhlíky, do kterých zasadíte ty správné květiny. Takové, které spolehlivě odpudí hmyz a navíc pomohou oživit a zkrášlit váš parapet a celkově domácnost. Co tedy zasadit?

Vratič

I když jde vlastně o plevel, neodsuzujte jej šmahem. Může vám v mnoha věcech pomoci a usnadnit život. Dejte mu šanci a vysaďte na zahrádce či v truhlíku. Dáte-li jej mezi ostatní květiny, pak vám pomůže zbavit se much a hmyzu, dáte-li jej do květináče a k oknu, ochrání váš dům od nepříjemného hmyzu.

Afrikány

Další oblíbená květina, která se často vysazuje na skalkách, kde vypadá vskutku výtečně a krásně. Své místo si však najdou také za oknem v truhlících. Jeho krásné květy umí vytvořit moderní a krásný vzhled vašeho okna. Umí skvěle odpuzovat otravnou havěť.

Aromatické bylinky

Ty jsou opět velmi oblíbené a co víc, když je zasadíte, můžete je následně sklízet a používat pro některé pokrmy. K odpuzování hmyzu se bude hodit rozmarýn, bazalka, meduňka nebo třeba tymián či máta.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.