Bydlení,  Byty,  Chaty,  Domy,  Interiér,  Kanceláře,  Podlahy

Podlahy z přírodních materiálů, které stárnou s vámi 

Jaké podlahy se vám nabízí? Která pro vás bude ta top? Na dnešním trhu je jich tolik, že ani nebudete vědět, kterou dříve. My si dnes představíme nejrůznější typy dřevěných podlah.

Podlehněte přírodnímu kouzlu

Podlaha k domu neodmyslitelně patří, je jeho nedílnou součástí. Člověk ji vnímá pohledem, ale také chůzí, zda mu je příjemná na dotyk či nikoliv. Spoustu podlah tak pro někoho zůstává tabu, už z toho důvodu, že jsou třeba studené. Přírodní materiály v sobě zahrnují dřevo, a to je jak známo teplé. S podlahou se mění i interiér celého domu, jeho ráz a charakter. Podle podlahy a vybavení domu se pozná, v jakém stylu vaše bydlení je.

Je nutné si ucelit představu, pak vás nic nepřekvapí

Je moc důležité si ujasnit cenu, kterou chcete do daného druhu podlahy investovat. Je logické, že ne každá podlaha se bude nacházet i ve stejné cenové relaci. Je velký rozdíl hlavně v jejím dekoru. Čím propracovanější dekory a detailnější kresba, tím vyšší pořizovací cena. Ač se vám může zdát prvotní investice nad rámec, věřte tomu, že podlaha tu s vámi bude navěky.

Každému však slouží tak, jak s ní zachází. Nesmíte ji tedy přetěžovat a hezky se o ni starat, i co se týče výběru přípravku na mytí podlahy, atp. Roli a péče o podlahu je rozdílná i díky tomu, že se liší pokládkou. Jste si jisti, že chcete lepenou podlahu? Je mnohem náročnější, než dnes už klasická plovoucí podlaha. Plovoucí podlahu zvládne šikovný kutil svépomocí, u těch složitějších je většinou nutné vyzvat ke spolupráci nějakého odborníka.

Vlastnosti dřevěných podlah

Dřevěné podlahy jsou oblíbené i z toho důvodu, že vlastní exkluzivní vzhled, nezapřou v sobě přírodní krásu, stabilitu a trvanlivost. Taková podlaha je teplá, odhlučněná a také vhodná pro alergiky. Nejkrásnější verzí podlahy jsou podlahy z masivu. Nejčastěji použitým materiálem je bukové nebo dubové dřevo, které se lepí tzv. celoplošně. Daný povrch se pak už jen přelakuje a může se i olejovat. Podlaha nebude vrzat, jelikož se promaže a její struktura zůstane navíc i pěkná.  Tento druh podlah lze navíc i brousit a lakovat. Jsou téměř nesmrtelné, což je jejich nesmírná výhoda.

Podobně jsou na tom i parkety či podlahy z prken, jejichž základem jsou stlučená prkna k podkladovým trámům. Finančně levněji vás vyjdou kombinované podlahy s ušlechtilým dřevěným povrchem nebo dýhou. Nelze je však brousit, ale jsou zase vícevrstvé, velmi pevné a odolné. Vše tak záleží na vás a musíte si položit pár otázek, když se rozhodujete. Rovněž si zjistit veškeré informace, jak se o podlahu pečuje, jak se pokládá, atd. Jedině tak budete na maximum spokojení.

Jedním stálým faktem však zůstává, že s dřevěnou podlahou jistě neprohloupíte. Jediné, co trochu hovoří proti nim, je nezbytnost jejich renovace, která se většinou provádí po osmi letech používání. Jelikož je to dřevo, tak je také logické, že nesnese moc vlhkosti a změnu teplot.

Materiály, které vás nadchnou kompaktním vzhledem

Pojďme se teď už společně podívat na materiály, které vás chytí za srdce svou dokonalou strukturou. Korek nebo bambus vypadá skutečně exkluzivně. Nejprve ke korku – jistě si s ním přijdete na své, je na došlap velice komfortní, tlumí hluk, izoluje teplo a vyniká nenáročnou údržbou. Koupíte ho v podobě dlaždic nebo v lištách. Dlaždice se lepí k podkladu, plovoucí podlaha se snadno položí. Pokud však hledáte pestrou paletu odstínů, u tohoto druhu podlahy, byste mohli být zklamaní. Hlavními dekory korku jsou bílá, hnědá a krémová. Korkové podlahy však zažívají velký rozmach, jelikož jsou takříkajíc univerzální. Hodí se do kuchyně i všude tam, kde máte vyhřívané podlahy odspodu.

A co vám dokáže nabídnout bambus? Je to materiál, jenž se objevil na trhu teprve nedávno. Vzniká důmyslným zpracováním stébel této rostliny, které se lisují a lepí k sobě. Jedná se o velmi tvrdou podlahu, která je přesto pružná a odolná (zejména proti slunečnímu záření, zátěži a výkyvům teplot). Lze jí obrousit jako dřevo a ošetření se děje pomocí laku. Její trvanlivost je velmi dlouhá.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.