Bydlení,  Byty,  Chaty,  Domy,  Tipy & praktické informace

Plíseň v domácnosti – jak s ní bojovat? 1

Plíseň ve svém domě nechce snad nikdo z nás. Jde bohužel o častý problém, který postihne jak staré domy, tak bohužel i ty novostavby. Kromě toho, že plíseň nevypadá dobře, rychle se rozrůstá a může vám dosti zavařit, tak má negativní vliv také na zdravotní stav. Při vdechování spor čelíte mnoha zdravotním problémům, které poté budete muset řešit. Když se tedy objeví ve vašem domě plíseň, rozhodně musíte přikročit k nějakému řešení. Mnoho lidí má bohužel za to, že s plísní bojovat nelze. Je tomu skutečně tak? Lze s plísní vůbec nějak bojovat a odstranit ji z domova?

Vlhko v domě

Plíseň je vlastně houba, takže miluje vlhko. Tvoří se tedy tam, kde vlhkost vládne a navíc se objevuje také na místech, která jsou špatně větraná. Nepotřebuje čerstvý vzduch ani světlo, takže může růst tiše a bez toho, abyste jí odhalili. A mnohdy ji odhalíte až tehdy, kdy se rozrostla do opravdu velkých rozměrů. Nebezpečné pro lidi jsou právě spory. Ty se šíří vzduchem a to do dalších místností, kde pronikají do lidských těl a tam mohou napáchat mnoho škody.

Kde se plísně nejčastěji vyskytují?

Plíseň se může objevit všude, kde je vlhko. Nejčastěji ji proto najdete v koupelnách, protože tam je nejčastější výskyt vlhkosti. Velmi ráda se drží zejména v oblasti vany či sprchového koutu nebo okolo pračky. Objevit se může také často v kuchyni, okolo myčky nebo v oblasti sporáku, když vaříte a dostatečně všechny pachy neodfiltrujete.

Dále se objevují v místnostech, kde trávíte hodně času a kde dostatečně nevětráte. Tedy obývací pokoje nebo dětské pokoje. Ideální jsou pro ně rohy. Nevyhýbá se třeba také hlíně u pokojových rostlin nebo se objevuje za nábytkem, který je přistaven až moc blízko ke stěně, tudíž v místě necirkuluje dostatečně vzduch. Mohou se objevovat také pod kobercem, linem a podobně.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.