Bydlení,  Interiér,  Ložnice,  Tipy & praktické informace

Optimální matrace pro pohodový relax

[dropcap]P[/dropcap]říjemný odpočinek není určitě spjatý pouze s dobrou postelí, ale také s kvalitní matrací. Pokud máte v sebelepší posteli nepříliš kvalitní matraci, tak se zaručeně nevyspíte. Dnes máme naštěstí k dispozici spousty různých typů matrací, které umí nabídnout to nejlepší, co si s pohodovým relaxem můžete spojit. Jaké matrace tedy lze vybrat a jaké přednosti nám nabízejí?

Pěnové matrace

Matrace vyrobené z polyuretanové pěny patří mezi nejmodernější typy matrací. Z výhod těchto matrací v první řadě jmenujme především schopnost plně se přizpůsobit konkrétnímu člověku, který si na matraci lehne. Zóny této matrace mají takzvaný paměťový efekt a rozhodně pro matraci není problém rozložit zátěž tak, aby se člověk ležící na matraci cítil maximálně příjemně. Pěnové matrace jsou plně prodyšné, takže se nemusíte bát vlhkosti a nepříjemností z ní plynoucích. Peřiny na takovýchto matracích mohou plně větrat.

shutterstock_131595512

Pružinové a taštičkové matrace

Jedním z nejstarších typů matrací jsou matrace pružinové. Určitě si vzpomínáte na doby, kdy většina matrací měla uvnitř pružiny. Tyto matrace byly ne příliš pohodlné, ale pokud je někdo má na chatě, tak jsou plně funkční ještě dnes. Jejich výdrž je totiž maximální. Současné pružinové matrace jsou spíše ukryty pod pojmem taštičkové matrace. Pružiny jsou totiž velmi důmyslně ukryty v malých taštičkových útvarech. Matrace tohoto typu jsou skvěle prodyšné a na spaní i relax se určitě hodí.

Latexové matrace

Latexové matrace jsou vyrobeny z pěnové pryže, ale nachází se v nich i podíl přírodního latexu. Tyto matrace patří mezi nejpohodlnější a nejměkčí na trhu. Jestliže ale jako zákazníci budete chtít spíše pevnější matrace, tak klidně můžete koupit variantu s kokosovým vláknem. Latexové matrace nabízejí i dlouhou životnost a lze je používat klidně i na polohovacích roštech postelí.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *