Ozdoby z perníku nikdy nezklamou

0
649
Christmas Gingerbread

 

Včera jsem psala o dřevěných dekoracích. Dnes přináším perníkové, jelikož perníčky k Vánocům patří. Skoro v každé rodině se pečení z perníků stalo oblíbenou zábavou pro maminky a děti. Vykrajování různých postaviček, stromečků, srdíček a jiných tvarů motivuje malé kreativce poslušně sedět a tvořit. Malování cukrovou polevou, čokoládou a vytváření vzorů je sice náročné na trpělivost, ale když vidíte, co vám vzniká pod rukama, cítíte radost. 

Perník nádherně voní po medu, skořici, perníkovém koření. Ozdoby z perníku se hodí na zdobení stromečku, i svátečního stolu, oken, dveří. Jsou krásné, originální, dají se sníst, voní a mohou viset spolu s dřevěnými ozdobami. Perníčky patří do našich domovů během vánočního času. Mrkněte na dnešní inspiraci.

Velmi oblíbené jsou malované a slepované perníkové domečky.

Naaranžovaná inspirace do kuchyně

Perníčky malované barevnou polevou, zdobené ovocnými bonbóny

Oblíbená a slavná postavička „Perníček“

Vánoční stromeček z perníčků a barevných ozdob

Krásně vypadají i pečeni koníčci, medvídci, panenky, malé stromečky, domečky, hvězdy, sněhové vločky…

Perníky zdobené čokoládou

Jemné, retro zdobení moc pěkně vynikne na zeleném stromečku.

Při psaní jsem cítila jemné šimrání na srdíčku, že už se ten krásný čas blíží. A co vy? Budete mít letos perníčky na stromečku? Napište nám.

P.S. Za zmínku stojí připomenutí rozhovoru o pečení z perníků, který najdete zde: http://www.elegantnibydleni.cz/peceni-z-perniku-rozhovor-s-p-miriam/

(Zdroj obrázků: 

pinkfrosting.com.au,ideas.hallmark.com,thumbs3.picclick.com,pinterest,craftown.com,3.bp.blogspot.com,comfortablehomedesign.com,1.bp.blogspot.com,cdn-consumercrafts.netdna-ssl.com,walmartlivebetter.ca,lovethispic.com,sep.yimg.com,kitchen.desibantu.com,beafunmum.com)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno