Papírové vánoční ozdoby – domácí výroba

0
617

 

Výroba domácích ozdob je jednou z oblíbených variant, jak zabavit sebe a děti. Nejen, že můžete vymýšlet různé barevné kreace a vzory, ale podpoříte kreativitu celé rodiny, strávíte čas v kruhu nejmilovanějších a ušetříte nějakou tu korunu v rodinném rozpočtu. Fantazii se meze nekladou, vyrobit můžete:  hvězdu, věnec, srdce, anděla, vločku nebo vánoční řetěz. 

Notová hvězda

Z papíru (s potiskem not) vystřihněte hvězdy nebo jiné vzory. Na stroji je uprostřed sešijte barevnou stuhou k sobě, nechte na začátku i na konci stuhu přesahovat. Umístěte háček na pověšení. Listy hvězdy přehněte tak, ať působí huňatě.

  

Velkou oblibu získaly papírové vánoční stromečky, které se dají udělat téměř z čehokoli. Barevné, jednobarevné, záleží na vás. Stačí vám papír, lepidlo, nůžky a kreativní duch.

Vánoční stromeček 

K výrobě stromečku na stůl potřebujete tvrdý papír na vytvoření kužele, lepidlo, izolepu, nůžky, barevné papíry nebo balicí papír, hvězdu. Papírové pásky natočte na tužku, ať se pěkně u konce kroutí a pak lepte v řadě dokola až nahoru.

Barevný stromeček z košíčků

Barevný stromeček vytvoříte z papírových košíčků, které ustřižené vsazujete nebo lepíte dokola na kužel z papíru nebo použijte kužel z lepenky. Postačí vám k tomu barevné papírové košíčky, kužel, nůžky, lepidlo. Dá se sehnat i kužel z polystyrenu, je pevnější. Pak na něj připínejte špendlíky papírové košíčky. K dosáhnutí pestré barevné kombinace stačí barvy střídat.

Květinová koule

Budete potřebovat polystyrenovou kouli, na kterou nalepíte květiny z papírů, doplníte o korálky a převážete nahoře stuhou a zavěsíte. Hotové květiny a dekorace k tvoření se dá sehnat v dekorativních obchůdcích nebo si malé květinky vyrobte ručně.

Další obrázková inspirace: 

 

Nechali jste se inspirovat? Máte chuť tvořit? Jaká dekorace z papíru se vám nejvíce líbí? Napište nám.

(Zdroj obrázků: chatelaine.com/home-dzine.co.za/craftynest.com/homemade-gifts-made-easy.com/blog.sassaby.com.au/auntannie.com/woohome.com/knoed.com/upcycled-wonders.com/big1news.com.br/lilluna.com/interiordesignbox.com)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno