Bydlení,  Dekorace,  Design,  Inspirace pro bydlení,  Interiér,  Kuchyně,  Ložnice,  Nábytek,  Obývací pokoje,  Osvětlení,  Tipy & praktické informace

Pár kreativních nápadů – stolek, romantická svítilna, stojan na květiny, krajka v oknech

Moje dnešní úlovky patří do kategorie kreativních výrobků. Kdo je šikovný, tak si s tím poradí a vytvoří si podobné dekorace a doplňky do bytu díky této inspiraci.

A, Mezi první nápad patří dřevěný stolek

Vytvořit si takový pěkný, odkládací stoleček není složité. Stačí vám k tomu kulatá, nalakovaná, dřevěná deska. Ze spodní strany si načrtněte dírky, které pak poslouží k namontování nožiček pomoci šroubků. Ke všemu budete potřebovat: dřevěnou horní desku, fix nebo tužku, tři nohy včetně konzolí, vruty nebo šroubky, vrtačku, šroubovák a dvě šikovné ruce. Na obrázku je přesný postup práce. 

(zdroj: muyingenioso.com)

B, Polička ze dřeva, včetně recyklovaných obalů na květiny

Pokud se nebojíte vrtání a řezání, pak pro vás bude zajímavé vytvoření poličky na bylinky a květináčů. Co k tomu budete potřebovat: 3 x krátkou dřevěnou desku, 2 x delší dřevěnou desku, šroubky nebo vruty, vrtačku nebo super lepidlo, barevné spreje, plastové láhve, bylinky nebo květiny v malých květináčích, nůž nebo pilku. Z poliček vytvoříte stojánek, viz obrázek. Za pomocí spojovacího materiálu a vrtačky spojíte desky k sobě. Podle mě půjdou přibít k sobě i kladívkem a tenkými hřebíky. Jestli chcete dřevěný stojánek v tmavé barvě, můžete ho přestříkat sprejem. U plastových láhví uříznete vrchní část (do výše květináče) a pak přestříkáte bílým sprejem, po uschnutí vložíte květináček s bylinkami nebo květinou a vložíte do dřevěných poliček. Krásný doplněk, který je nejen praktický, ale také ozvláštní každou kuchyň. Pro lepší stabilitu doporučuji upevnit do zdi.

(zdroj: muyingenioso.com)

C, Krajka v oknech

Zajímavý nápad na dekoraci krajky v oknech. Kousky krajky stačí nalepit do okenních tabulí. Pokud máte staré okno, které nepotřebujete a může posloužit jako dekorace, stačí si vyhrát s lepidlem, krajkou a výtvor je na světě. 

(zdroj: usefuldiyprojects.com)

D, Romantické svítilny s krajkou

Máte navíc skleněné láhve se širším dnem? Dobře poslouží i od zavařenin. Povrch láhve potřete nebo postříkáte lepidlem a nalepíte na něj krajku podle svých představ. Hrdlo láhve převažte mašlí nebo ozdobným špagátkem. Dovnitř vložte zapálenou čajovou svíčku a vychutnejte si romantiku krásných večerů.  Podobně si můžete vyhrát i s černou krajkou (viz druhý obrázek). K tomu vám postačí malá sklenička, lepidlo a černá, vyšší krajka.

(zdroj: usefuldiyprojects.com)

(zdroj: usefuldiyprojects.com)

Snad se vám má dnešní inspirace líbila, příště přinesu informace o lapačích snů a jak si ho můžete vyrobit. Vaše Michaela

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *