Bydlení,  Ložnice,  Tipy & praktické informace

Péče o matrace – jak se o ně starat, aby byly čisté a vydržely? 1

Člověk v posteli tráví několik hodin denně. Pro mnoho lidí je postel nejoblíbenější místo, vždyť spánek je tak super. Odpočinete si v ní, spánek vám dodává energii, můžete v ní relaxovat, když jste nemocní, je to právě postel a spánek, po čem nejvíc toužíte. Zkrátka, bez postele to v životě nejde a chcete-li se správně vyspat, pak musíte vybírat takovou, která vám správný spánek dopřeje.

Důležitá je matrace

Při výběru matrace nemůžete až tak úplně hledět na to, kolik stojí. Samozřejmě, nějaká cenová relace je důležitá, ale budete na ní spát několik let, den co den. Musí poskytovat vašim zádům tu správnou oporu, péči. Spousta lidí si stěžuje na bolest zad a v mnoha ohledech je na vině právě špatná postel a matrace. O takovouto matraci je nutno se také dobře a pravidelně starat. Jinak se stane domovem bakterií, roztočů a dalších parazitů, které doma nechcete a už vůbec ne ve své posteli.

Pravidelné větrání

Matrace potřebují čas od času pořádně vyvětrat. Ideálně každý měsíc, pokud vám to dovoluje počasí. Nechejte jí na čerstvém vzduchu minimálně hodinu a nejlépe na sluníčku. Pokud nemáte zahradu nebo balkon, kam tuto matraci můžete dát, zkuste jí alespoň přiblížit oknu. Sluníčko je zázračné a působí jako přírodní desinfekce. Bakterie, roztoči a další moc sluníčko rádi nemají.

Nechte matraci dýchat

Den co den z matrace sundejte ložní prádlo a nechejte jen tak. Pořádně se provětrá a lépe vyschne. I když vám to nepřijde, během spánku se potíte a ona vlhkost se dostává do povlečení a také do matrace, která po čase může být nepříjemně cítit. Tímto krokem jí provětráte.

Pravidelné otáčení

Ideálně co dva měsíce matraci otočte a to různými směry. Neproleží se tak na jednom místě, bude se vám dobře spát a celkově jí to prospěje.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *