Bydlení,  Interiér,  Ložnice,  Tipy & praktické informace

Péče o matrace – jak se o ně starat, aby byly čisté a vydržely? 2

Člověk v posteli tráví několik hodin denně. Pro mnoho lidí je postel nejoblíbenější místo, vždyť spánek je tak super. Odpočinete si v ní, spánek vám dodává energii, můžete v ní relaxovat, když jste nemocní, je to právě postel a spánek, po čem nejvíc toužíte. Zkrátka, bez postele to v životě nejde a chcete-li se správně vyspat, pak musíte vybírat takovou, která vám správný spánek dopřeje.

Důležitá je matrace

Při výběru matrace nemůžete až tak úplně hledět na to, kolik stojí. Samozřejmě, nějaká cenová relace je důležitá, ale budete na ní spát několik let, den co den. Musí poskytovat vašim zádům tu správnou oporu, péči. Spousta lidí si stěžuje na bolest zad a v mnoha ohledech je na vině právě špatná postel a matrace. O takovouto matraci je nutno se také dobře a pravidelně starat. Jinak se stane domovem bakterií, roztočů a dalších parazitů, které doma nechcete a už vůbec ne ve své posteli. Kvalitní matrace si můžete pořídit i s využitím slevového kódu na Kasvo.cz a ušetřit můžete několik procent z nákupu.

Jedlá soda jako malý zázrak

Jedlá soda je vůbec při čištění nebo úklidu takovým malým zázrakem. Pomáhá čistit trouby, lednice a podobně. Skvěle pomáhá také při údržbě matrací. Jakmile budete povlečení převlékat, nasypte jedlou sodu na matraci a nechejte pár hodin působit. Poté pořádně vysajte vysavačem a roztoči a prach bude pryč!

Příjemná vůně

Při výměně ložního prádla můžete využít lehkou vůni a stříknout jí na matraci. Zvolte levanduli, heřmánek, vanilku, ylang-ylang nebo tea tree olej. Stačí vám jen pár kapek, které rozmístíte po matraci, protože když toho bude hodně, bude se vám špatně usínat a může vás bolet hlava.

Skvrny rychle odstraňte

Občas se stane, že v posteli něco rozlijete, vylijete a podobně. Tyto skvrny odstraňte co možná nejdříve, pořádně místo vysušte suchým hadříkem a poté posypte kuchyňskou sodou, kterou necháte působit několik hodin. Následně vysajte.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *