Bydlení,  Byty,  Chaty,  Domy,  Tipy & praktické informace

Plíseň v domácnosti – jak s ní bojovat? 2

Plíseň ve svém domě nechce snad nikdo z nás. Jde bohužel o častý problém, který postihne jak staré domy, tak bohužel i ty novostavby. Kromě toho, že plíseň nevypadá dobře, rychle se rozrůstá a může vám dosti zavařit, tak má negativní vliv také na zdravotní stav. Při vdechování spor čelíte mnoha zdravotním problémům, které poté budete muset řešit. Když se tedy objeví ve vašem domě plíseň, rozhodně musíte přikročit k nějakému řešení. Mnoho lidí má bohužel za to, že s plísní bojovat nelze. Je tomu skutečně tak? Lze s plísní vůbec nějak bojovat a odstranit ji z domova?

Vlhko v domě

Plíseň je vlastně houba, takže miluje vlhko. Tvoří se tedy tam, kde vlhkost vládne a navíc se objevuje také na místech, která jsou špatně větraná. Nepotřebuje čerstvý vzduch ani světlo, takže může růst tiše a bez toho, abyste jí odhalili. A mnohdy ji odhalíte až tehdy, kdy se rozrostla do opravdu velkých rozměrů. Nebezpečné pro lidi jsou právě spory. Ty se šíří vzduchem a to do dalších místností, kde pronikají do lidských těl a tam mohou napáchat mnoho škody.

Problém s plísněmi

Problém s plísní trápí až dvacet domácností, což je poměrně vysoké číslo. Někteří o nich ani nevědí, jiní o tuto situaci vědí a pečlivě se snaží o vše postarat. Problém je, že pro některé je odstranění plísně finančně náročné, protože plíseň je v pokročilém stádiu a nepomůže vám pár prostředků, které by pomohly. Mnohdy lidé přesně nevědí, jak se plísně zbavit, jak je odstranit.

Pro zdraví nebezpečné

Jak už bylo zmíněno, plísně jsou pro lidi a jejich zdraví velmi nebezpečné. Nejhůř jsou na tom děti a starší jedinci. Inhalování vzduchu tam, kde je plíseň může způsobovat kašel, bolesti hlavy, únavu. Také mohou vdechované spory způsobit podráždění nosní a krční sliznice, takže se může objevit rýma.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *